Facebook Google+ Twitter

Śląsk Wrocław i Zagłebie Lubin zagrają bez publiczności?

Pod znakiem zapytania stanęła obecność kibiców na najbliższych meczach Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Dolnośląska policja złożyła do wojewody wniosek o zamknięcie stadionów obu ekstraklasowych drużyn z Dolnego Śląska.

Podczas meczu z Polonią Bytom kibice Śląska opuścili na chwile swój sektor by zaprotestować przeciwko zamykaniu stadionów. / Fot. Bartosz Senderek Policja swój wniosek argumentuje wydarzeniami mającymi miejsce podczas wtorkowego meczu pomiędzy Zagłębiem i Śląskiem, kiedy to doszło do zatrzymania pięciu kibiców obu drużyn. Podczas meczu derbowego na stadionie użyto także zakazanych środków pirotechnicznych.

Derby Dolnego Śląska dla Śląska Wrocław

We wniosku policji uwzględniono także wydarzenia mające miejsce podczas wcześniejszych imprez z udziałem kibiców obu drużyn.

Wojewoda dolnośląski, który ma decydujący głos w tej sprawie nie podjął jeszcze decyzji. Na popołudniowym briefingu Aleksander Marek Skorupa poinformował, że rozpoczął postępowanie administracyjne i konsultacje z policją. Ostatecznej decyzji możemy spodziewać się w piątek rano.

Komunikat policji w sprawie wniosku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.