Facebook Google+ Twitter

Śląsk Wrocław na sprzedaż

To jedyne wyjście, aby wybrnąć z finansowego dołka. W innym przypadku klub mógłby mieć poważne problemy.

 / Fot. Kinga WiśniewskaJeszcze rok temu klub był w czołówce najlepiej zarabiających klubów w Polsce, tuż po Legii Warszawa i Zagłębiu Lubin. Jego przychody wynosiły około 36 milionów złotych. Po tym, jak w drzwi Śląska Wrocław zapukał kryzys, a firma byłego akcjonariusza zażądała od klubu 29 mln złotych, urząd Miasta Wrocław poważnie zaczął zastanawiać się nad tym jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji.

Dodatkowo na niekorzyść właścicieli piłkarze zaczęli miewać swoje słabsze dni, a gdy zaczęły się one coraz częściej powtarzać Śląsk nie obronił ani Mistrzostwa Polski, ani nie powalczył w meczach pucharowych. Przez kryzys WKS mógł nawet utracić licencję i wycofać się z gry w lidze. Miasto Wrocław postanowiło więc sprzedać akcje Śląska. Gmina cały czas chce mieć wgląd w pracę zarządu klubu. Dla Wrocławia WKS jest symbolem miasta, dlatego władzom zależy na uratowaniu Śląska.

Zarząd miasta, który jest aktualnie posiadaczem klubu, chce sprzedać akcje za taką samą cenę za jaką odkupiła je w listopadzie bieżącego roku od Zygmunta Solorza, byłego większościowego akcjonariusza Śląska. To właśnie konflikt z Solorzem jest bezpośrednią przyczyną kryzysu Śląska. Dla biznesmenów zainteresowanych kupnem akcji i uratowaniem jednego z najlepszych polskich klubów do wyboru są trzy pakiety. Każdy stanowi 16,88 proc., co razem daje lekko ponad 50 proc.

Oferty można składać do 8 stycznia przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.