Facebook Google+ Twitter

Śląsk Wrocław na wystawie

W poniedziałek w Archiwum Państwowym we Wrocławiu ruszyła wystawa poświęcona wrocławskiemu klubowi pod nazwą "Śląsk przez lata".

Na wystawie prezentowane będą pamiątki sportowe oraz archiwalia ukazujące bogatą i barwną historię sekcji piłkarskiej największego klubu sportowego w mieście i w regionie - Śląska Wrocław.

Na wystawie zobaczymy połączone zbiory masażysty Śląska, Jarosława Szandrocho, wraz ze zbiorami przechowywanymi dotychczas w klubie. Nie zawiedli również kibice, którzy przekazali na wystawę swoje eksponaty, związane ze Śląskiem Wrocław. Całość wzbogaci prezentacja materiałów archiwalnych z zasobu wrocławskiego Archiwum.

Podczas trwania wystawy zobaczyć będziemy mogli m.in. zdjęcia, stare proporczyki i programy meczowe czy koszulki wrocławskich zawodników. Znajdzie się także miejsce na historię najnowszą. Zwiedzający będą mogli zobaczyć Puchar Ekstraklasy, zdobyty przez wrocławski klub przed dwoma laty.

Wielką gratką dla miłośników historii drużyny z Oporowskiej będzie dokument z 1947 roku, który potwierdza zarejestrowanie klubu pod nazwą Śląsk. Jedna z gablot w całości poświęcona będzie najlepszemu zawodnikowi w dziejach klubu - Januszowi Sybisowi.

Wystawa będzie czynna w dniach od 9 maja do 9 czerwca, w sali wystawowej Archiwum Państwowego we Wrocławiu, przy ul. Pomorskiej 2.

Zwiedzać ją można w dniach:
poniedziałek, środa, piątek: godz. 9.00 - 15.00
wtorek, czwartek: godz. 9.00 - 18.00
sobota: godz. 8.00 - 13.00

Kuratorami wystawy są Janusz Sybis, Jarosław Szandrocho oraz dr Grażyna Trzaskowska.
Wstęp na wystawę jest wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.