Śląsk Wrocław pokonał Budućnost Podgorica w 2. rundzie eliminacji LM

Śląsk łatwo wygrał na wyjeździe 2:0 i bardzo przybliżył się do awansu do kolejnej rundy.

CC 3.0 / Fot. SkamielinaDrużyna Budućnosti na przestrzeni całego meczu miała przewagę, dłużej posiadała piłkę oraz stwarzała więcej bramkowych okazji, lecz grała przy tym bardzo niedokładnie. Śląsk za to grał na własnej połowie, wyprowadzając liczne ataki na bramkę rywala. Wrocławianie potrafili wykorzystać nadarzające się okazje i tym wypunktować przeciwnika. Po jednej z pierwszych ofensywnych akcji piłkę głową do siatki rywala posłał Rok Elsner. Bramkę na 2:0 zdobył Sebastian Mila, który pewnie wykorzystał rzut karny. Od 79. minuty Czarnogórcy musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Brazylijczyk, Flavio.

W końcówce spotkania to jednak Śląsk kontrolował grę, nie forsując przy tym tempa. Wyjazdowe zwycięstwo bardzo przybliża podopiecznych Oresta Lenczyka do awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Cięzko po takim meczu ocenić formę mistrza Polski, ponieważ rywal to słaby zespół, który nigdy żadnej znaczącej roli w Europie nie odegrał.

Już w sobotę przekonamy się, jak drużyna Śląska Wrocław zaprezentuje się na tle silnego rywala. Wtedy to rusza turniej Polish Masters, w którym zagrają takie drużyny jak PSV Eindhoven, Benfica Lizbona i Athletic Bilbao.