60181 miejsce

Śląsk Wrocław pokonał Lecha Poznań i prowadzi w tabeli

Zmiana na fotelu lidera T-Mobile Ekstraklasy! Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością poznańskiego Lecha 3:1 i objął prowadzenie w ligowej tabeli.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiPiątkowe spotkanie Śląska z Lechem okrzyknięte zostało "hitem 8 kolejki", w stolicy Śląska bowiem spotykały się 2 i 3 zespół ligowej tabeli, a stawką był fotel lidera. Oba zespoły podeszły więc do spotkania z rezerwą przeznaczając pierwsze minuty na "badanie przeciwnika". W 11 minucie grę ze środka pola pod bramkę "Kolejorza" przeniósł Sebastian Mila, dośrodkował do Piotra Celebana, a ten bez wahania umieścił piłkę w bramce Krzysztofa Kotorowskiego.

Lech chwilę później mógł odpowiedzieć ale potężny strzał Rudneva odbił się od poprzeczki. Później Lech miał jeszcze kilka okazji na zmianę sytuacji lecz w "poznańskiej lokomotywie" szwankowała skuteczność.

39 minuta okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Długie podanie odebrał Sobota, dobiegł z piłką do końcowej linii boiska skąd dośrodkował w pole karne. Wślizg Łukasza Madeja zmienił tor lotu futbolówki i Kotorowski po raz drugi musiał ją wyciągać z siatki.

Po zmianie połów nie dało się zauważyć większych zmian w grze. Lech znów miał kilka okazji na strzelenie bramki ale na drodze piłkarzy z Wielkopolski stawał Kelemen.

W 73 minucie piłkarze Śląska pogrążyli zespół Jose Marii Bakero po błędzie bramkarza, który wyszedł z bramki i wybijając piłkę wręcz podał do Diaza, Argentyńczyk z kilkudziesięciometrowego dystansu wycelował i trafił do pustej bramki.