Śląsk Wrocław pokonał Ruch Chorzów 3:1

Śląsk Wrocław wygrał z Ruchem Chorzów 3:1 w drugim meczu wiosennej kolejki Ekstraklasy.

Wprawdzie rozgrywana jeszcze jesienią, ale już druga wiosenna kolejka pomyślnie ułożyła się dla wrocławskiego Śląska, piłkarze w zielonych strojach po raz kolejny wywalczyli trzy punkty do ligowej tabeli.

W sobotę, przy ul. Oporowskiej padły aż cztery gole. Do końca regulaminowego czasu gry Śląsk prowadził 3:0 za sprawą samobójczej bramki chorzowskiego bramkarza Krzysztofa Pilarza w 24. minucie, gola zdobytego w 50. minucie przez Sebastiana Dudka po jedenastce podyktowanej za faul Sadloka na Piotrze Celebanie. W 61. minucie wynik podwyższył Vuk Sotirović, który wykorzystał stały fragment gry. Honorowego gola dla Ruchu w doliczonym czasie zdobył Tomasz Brzyski.

Sobotni mecz dla obu zespołów był ostatnim spotkaniem ligowym w tym roku. Trener Śląska Wrocław na konferencji prasowej pogratulował zawodnikom i podziękował kibicom za doping. Tarasiewicz podsumowując sezon był zadowolony z wyników drużyny, zauważył że Wrocławianie wygrali aż 17 meczy a tylko z trzech nie przywieźli ligowych punktów.

Trzy punkty w meczu z Ruchem Chorzów nie dały wrocławskiemu beniaminkowi bezpośredniego awansu, pozwoliły jednak zbliżyć się do czołówki ekstraklasy. Zajmujący szóste miejsce w tabeli Śląsk traci do lidera zaledwie sześć punktów, a od piątego zespołu - GKS Bełchatów - dzieli ich tylko jeden punkt.

Dziś rozgrywane są jeszcze dwa ostatnie spotkania w tym roku. W Poznaniu Lech walczy z Polonią Bytom o trzy punkty, które mogą dać mu prowadzenie w tabeli, a w Gdyni miejscowa Arka podejmuje przedostatnią w tabeli Cracovię, która walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejne spotkania ligowe w ramach rozgrywek Ekstraklasy zostaną rozegrane na przełomie lutego i marca przyszłego roku, kiedy to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza spotkają się w Gdańsku z Lechią, a Ruch na Stadionie Śląskim w Chorzowie podejmie Górnika Zabrze.