Śląsk Wrocław pokonał szczypiornistów Chrobrego Głogów 27:21

AS-BAU Śląsk Wrocław nadal liczy się w walce o fazę Play Off. Wrocławscy szczypiorniści w niedzielę pokonali zespół SPR Chrobry Głogów 27:21.

Paweł Piętak (AB-BAU Śląsk Wrocław). / Fot. Jarosław JakubczakSpotkanie rozpoczęło się od licznych ataków obu drużyn, jednak żadna z nich nie zdołała zdobyć punktu. Dopiero w czwartej minucie wynik otworzył Mikołaj Szymański, chwilę później punktował Maciej Ścigaj i Głogowianie mogli się cieszyć z dwupunktowego prowadzenia. Pierwsze trafienie dla Śląska miało miejsce w 7. minucie, kiedy to Grzegorz Garbacz rozpoczął trzypunktową serię dla Śląska. Sześć minut później na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4, po którym wrocławianie zdobyli cztery punkty z rzędu i dzięki dobrej obronie i konsekwencji w ataku objętego prowadzenia nie oddali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Śląsk grał swoje, a w bramce nadal stał świetnie dysponowany Artur Banisz. Dzięki dobrej grze podopieczni Tadeusza Jednoroga na cztery minuty przed końcem spotkania prowadzili dziewięcioma punktami, korzystny wynik udało się utrzymać do końca. Ostatecznie szczypiorniści Śląska Wrocław wygrali 27:21. Niedzielna wygrana przerwała dwie passy: złą Śląska (3 porażki z rzędu) oraz dobrą głogowian (4 zwycięstwa z rzędu).

Po 21. kolejce Chrobry Głogów zajmuje 10. lokatę w ligowej tabeli, Śląsk plasuje się na 8. miejscu i w przyszłym tygodniu zawalczy z dziewiątym Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski o miejsce w play off.

AS-BAU Śląsk Wrocław - SPR Chrobry Głogów 27:21 (14:10)
Najlepsi strzelcy: Kamil Sadowski (6) - Maciej Ścigaj (6)
Kary: 6 min. - 12 min.