Śląsk Wrocław przegrał w konfrontacji beniamików Ekstraklasy

Współautorzy: Jarosław Jakubczak

Piłkarze ręczni AS-BAU Śląska Wrocław przegrali w sobotę na własnym parkiecie z NMC Powen Zabrze 28:32.

Wracający do regularnych występów Grzegorz Garbacz zdobył dla swojego zespołu jedną bramkę / Fot. Jarosław JakubczakKonfrontacja beniaminków Ekstraklasy zapowiadała się wyjątkowo wyrównanie, patrząc na pozycję w tabeli nieznacznym faworytem spotkania byli wrocławianie, którzy zajmowali ósmą lokatę.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia Piotra Swata, jednak zabrzanie długo nie czekali z kontrą, za sprawą trafień Solca i Chodary szybko odskoczyli Śląskowi na dwa punkty i starali się utrzymywać przewagę do końca spotkania. Przy stanie 10:10 swoją grę poprawili wrocławianie, za sprawą bramek Swata i Piętaka Śląsk wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy bramki rzucali jeszcze Mariusz Kalisz i Michał Chodara zmniejszając stratę swojego zespołu do 1 punktu. Połowa zakończyła się wynikiem 13:12 na korzyść gospodarzy.

Michał Szolc zdobywa punkt dla Powenu Zabrze / Fot. Jarosław JakubczakPoczątek drugiej połowy zapowiadał, że znów będziemy oglądać wyrównane widowisko. Wynik oscylował w okolicy remisu do momentu w którym zabrzanie osiągnęli czterobramkową zaliczkę, a do końca spotkania pozostało niespełna 10 minut. Wrocławianie w prawdzie zdołali zbliżyć się do przeciwników na jeden punkt, jednak ci nie odpuścili i szybko odskoczyli na bezpieczną przewagę. Chwilę przed końcem spotkania piłkę w bramce umieścił Michał Szulc ustalając ostateczny wynik na 28:32.

Najlepszym strzelcem spotkania okazał się Paweł Piętak, którzy zdobył dla AS-Bau Śląska 9 punktów, w drużynie Powenu najlepiej rzucał Michał Chodara, który dla swojego zespołu zdobył 8 trafień.