Śląsk Wrocław przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Piłkarze Śląska Wrocław, w ramach 19. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, przegrali z Jagiellonią Białystok 1:2. Jaga zwycięstwem we Wrocławiu przerwała passę 32 spotkań wyjazdowych bez zwycięstwa.

Pomimo straty dwóch bramek Śląsk może być zadowolony z nowego nabytku jakim jest słowacki bramkarz Marian Kelemen. / Fot. Jarosław JakubczakWrocławianie słabo wypadli w pierwszym "wiosennym" meczu przed własną publicznością. Postawę Śląska w pierwszej części meczu doskonale obrazowała wypowiedź trenera Ryszarda Tarasiewicza: "Pierwszej połowy nie można zapomnieć, trzeba wyciągnąć konsekwencje". Faktycznie w ciągu pierwszych 45 minut gra Śląska, zwłaszcza w ofensywie, wyglądał nieco bezradnie. Okazji na zdobycie gola nie wykorzystali m.in. Łukasz Madej czy Sebastian Mila. Swoją szansę wykorzystała za to Jagiellonia. W 33. minucie, po stałym fragmencie gry, piłkę do siatki Kelemena skierował grający niegdyś przy Oporowskiej Jarosław Lato.

Druga połowa nie przyniosła nam wielu zmian. Wrocławianie nadal słabo spisywali się w ofensywie. W 53. minucie białostocczanie podnieśli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w stronę bramki posłał Remigiusz Jezierski. Wrocławski bramkarz po raz kolejny nie miał szans na obronę.

Jaga nie mogła dziś narzekać na brak powodów do radości. / Fot. Jarosław JakubczakPo stracie drugiej bramki gra Śląska jakby nieco przyspieszyła. Goście z Podlasia jednak nie mieli zamiaru zwalniać. Na 20 minut przed końcem spotkania w stronę bramki Śląska zmierzał osamotniony Kamil Grosicki, ostatecznie swoimi umiejętnościami popisał się doświadczony Marián Kelemen, który wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego gracza Jagi.

Honorowe trafienie dla Śląska w 78. minucie zaliczył Piotr Celeban, który po dośrodkowaniu Sebastiana Mili umieścił piłkę w siatce Grzegorza Sandomierskiego. Po trafieniu Celebana podopieczni Ryszarda Tarasiewicza uwierzyli, że mają jeszcze szansę na zdobycie jednego punktu. Zielono-biało-czerwoni przeszli do ofensywy. Ostatecznie jednak ani w regulaminowym czasie, ani w doliczonych 5 minutach wrocławianom nie udało się już strzelić wyrównującej bramki.

Pierwszy wiosenny mecz rozgrywany przy Oporowskiej wrocławianie przegrali 1:2. Zwycięstwo we Wrocławiu było dla Jagiellonii przerwaniem złej passy 32 spotkań wyjazdowych bez zwycięstwa.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

Składy drużyn:
Śląsk Wrocław: Kelemen, Wołczek, Celeban, Fojut, Pawelec, Madej, Sztylka, Spahić (88 Łudziński), Mila, Ćwielong, Sotirović
Jagiellonia Białystok: Sandomierski, Thiago, Skerla, Sidqy, Norambuena, Maycon (59. Grosicki), Grzyb, Hermes, Lato, Frankowski (77. Burkhardt), Jezierski (69. Bruno)

Bramki: Jarosław Lato (33.), Remigiusz Jezierski (53.), Piotr Celeban (78.)
Żółte kartki: Dariusz Sztylka (9.), Grzegorz Sandomierski (82.)