108287 miejsce

Śląsk Wrocław przegrał z Wisłą Kraków! Legia nowym liderem?

W 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przegrał na własnym boisku z Wisłą Kraków 0:1. Jedynego gola zdobył w 50. minucie Rafał Boguski, wykorzystując rzut karny. Mecz przyciągnął na nowy, wrocławski stadion, aż 40 tys. kibiców!

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiPo kolejnych przegranych z Podbeskidziem, Fulham, Cracovią oraz Górnikiem, wydawało się, że Wisła jest we Wrocławiu skazana na porażkę. Śląsk, po raz ostatni przegrał w 10. kolejce T-Mobile Ekstraklasy z GKS Bełchatów.

Okazało się jednak, że na boisku te statystyki nie mają znaczenia. Wiśle udało się zdominować środek pola i wygrać ze Śląskiem. Jedyną bramkę zdobył Rafał Boguski, który w 50. minucie wykorzystał "jedenastkę". Chwilę wcześniej, Waldemar Sobota sfaulował w polu karnym Gervasio Nuneza. Z dobrej strony pokazał się również estoński bramkarz Wisły, Sergei Pareiko.

Zwycięstwo pozwoliło Wiśle awansować na 5. miejsce w tabeli. Wyprzedzić może ją Lech Poznań, który w niedzielę zagra z Widzewem. Szansę na objęcie prowadzenia w lidze polskiej ma Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy traci do Śląska tylko 2 pkt. W sobotę, warszawiaków czeka wyjazdowa potyczka z Koroną Kielce.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1
Bramka: 50' Boguski (karny)

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Dariusz Pietrasiak, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota (88' Tadeusz Socha), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Dudek, Sebastian Mila (78' Johan Voskamp), Piotr Ćwielong (46' Łukasz Madej) - Cristian Díaz

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Michał Czekaj (73' Osman Chavez), Junior Diaz, Dragan Paljić - Ivica Iliev, Cezary Wilk, Gervasio Nunez, Tomas Jirsak (68' Łukasz Garguła), Rafał Boguski (76' Patryk Małecki) - Cwetan Genkow

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.