Śląsk Wrocław z "bożą pomocą" gromi Cracovię 3:0

Piłkarze Śląska Wrocław niedzielę 3:0 pokonali ostatni zespół w tabeli. Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Christian Diaz, kolejne "dwa oczka" dołożył Sebastian Mila. Niedzielny mecz poprzedziła uroczystość poświęcenia Stadionu Miejskiego.

/ Fot. PAP/Maciej KulczyńskiNiedzielne spotkanie piłkarzy Śląska poza wymiarem sportowym, miało też wymiar duchowy. Zanim na murawę wybiegły „jedenastki” z Wrocławia i Krakowa wrocławską arenę Euro 2012 poświęcił ks. kard. Henryk Gulbinowicz.

Wynik meczu już w 4. minucie otworzył Cristian Diaz. Argentyńczyk po podaniu Dudka wbiegł z piłką w pole karne, gdzie został powalony przez bramkarza gości. Sędzia przerwał grę i podyktował „jedenastkę”. Do wykonania „wyroku” zabrał się sam poszkodowany, który bez większego problemu pokonał Wojciecha Kaczmarka. Chwilę później okazję na wyrównanie mięli gracze Cracovii, jednak strzał Stebleckiego okazał się niecelny.

Do kolejnej zmiany wyniku mogło dojść w okolicach 11. minuty, obrońcy Śląska jednak przytomnie zachowali się w polu karnym Kelemena i szybko wyprowadzili kontrę, po której strzał Diaza jedynie musnął poprzeczkę, a piłka wylądowała poza końcową linią boiska.

Piłkarze Śląska rozochoceni szybko zdobytą bramką napierali na bramkę Cracovii, jednak większość strzałów miała swój finał za bandami reklamowymi. Pokonać Kaczmarka po raz drugi udało się dopiero w 21. minucie. Po podaniu Madeja wynik na 2:0 podwyższył kapitan Śląska, Sebastian Mila.

Pięć minut później wrocławianie mogli prowadzić już 3:0, jednak żaden z podopiecznych Oresta Lenczyka nie wykorzystał błędu bramkarza Cracovii, któremu futbolówka wymsknęła się z rękawic.