Facebook Google+ Twitter

Śląsk Wrocław zaprezentował się na wrocławskim Rynku

W niedzielę kibice Śląska Wrocław opanowali wrocławski Rynek. Piknik ze Śląskiem rozpoczął się już o godzinie 14, ale największe tłumy przyciągnęła wieczorna prezentacja zawodników Śląska Wrocław. Według organizatorów w imprezie mogło wziąć udział nawet 7 tys. osób.

Oczekiwany przez tłumy klubowy autokar z piłkarzami Śląska na wrocławski Rynek wjechał kilka minut po godzinie 21. Wcześniej na scenie pojawił się prezes Śląska, Piotr Waśniewski oraz wiceprezes Grupy Tauron, Dariusz Stolarczyk, którzy zaprezentowali meczową koszulę z logo nowego sponsora.

- Przystąpienie do współpracy ze Śląskiem to dla nas wielkie wydarzenie - mówił Stolarczyk - okres narzeczeństwa zawarliśmy już jakiś czas temu poprzez spółkę EnergiaPro, dzisiaj doszliśmy do wniosku, że warto zawrzeć "związek małżeński" i podpisać umowę (sponsora strategicznego - przyp. red.), która dostarczy państwu więcej energii, więcej wiary w to żeby odnosić sukcesy już nie tylko na polskich boiskach, ale też na arenie europejskiej - dodał przedstawiciel Tauronu.

Po prezentacji sponsora przyszedł czas na kulminacyjny moment imprezy. W kłębach dymu i przy efektownej grze świateł na scenie pojawiali się kolejni zawodnicy, którzy podchodząc do mikrofonu pozdrawiali kibiców, dziękowali za poprzedni sezon i prosili o doping podczas czwartkowego meczu z Dundee United.

Oprócz zawodników dobrze znanych wrocławskim kibicom na scenie pojawiły się także "nowe nabytki" Śląska oraz zawodnicy Młodego Śląska, którzy w nadchodzącym sezonie zasilą pierwszy zespół.

- Bardzo się cieszę, że w końcu dano mi szansę zagrania w Śląsku - cieszył się Mateusz Cetnarski, który w przyszłym sezonie przywdzieje zielony trykot z "dziesiątką". - Jeszcze miesiąc temu mogłem tylko pomarzyć o takich chwilach - dodał wypożyczony z Cracovii Marek Wasiluk. Z językiem polskim nieźle poradził sobie Johan Voskamp - Dzień dobry! Cała Polska w cieniu Śląska - wykrzyczał Holender, który we Wrocławiu zjawił się dopiero kilka dni temu.

Orest Lenczyk: w czwartek mamy udowodnić, że nasza przygoda nie kończy się na wicemistrzostwie Polski


Jako ostatni na scenie pojawił się trener, Orest Lenczyk. Szkoleniowiec wrocławskich piłkarzy przez kibiców został przyjęty ze sporym entuzjazmem:Prezentację zakończyło wspólne odśpiewanie kilkunastu stadionowych pieśni. Po minach i komentarzach kibiców można imprezę można było uznać za udaną. Nieco zawiedzeni byli jedynie kolekcjonerzy autografów. Piłkarze wbrew wcześniejszym zapowiedziom tuż po zakończeniu wsiedli do klubowego autobusu i odjechali do domu.

Piłkarze Ślaska już w najbliższy czwartek przy Oporowskiej w II rundzie eliminacyjnej do Ligi Europejskiej UEFA podejmą szkocki zespół Dundee United. Mecz rewanżowy odbędzie się tydzień później na wyspach. Piłkarze z Wrocławia tegoroczne rozgrywki o Mistrzostwo Polski zainaugurują w ostatni weekend lipca. Pierwszym przeciwnikiem "wojskowych" będzie Górnik Zabrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.