129881 miejsce

Śląsk wygrywa po raz pierwszy i utrzymuje się w Ekstraklasie

Wtorkowym spotkaniem z Odrą Wodzisław piłkarze Ślaska Wrocław przełamali złą passę, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wygrali pierwsze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie oraz pierwszy mecz w tym roku.

Fot. ilustracyjna / Fot. Jarosław JakubczakWielkie emocje przyniosła dopiero druga połowa, kiedy kibice obejrzeli aż 6 bramek. Odra dwukrotnie obejmowała prowadzenie i dwukrotnie je tracili. W 84. minucie Vuk Sotirović celnym trafieniem dał Śląskowi prowadzenie 2:3, przewagę Śląska na 2:4 zwiększył w 88. minucie Sebastian Mila.

Wynik 4:2 dla Śląska zapewnił ekipie z Wrocławia pewne utrzymanie w Ekstraklasie bez względu na wynik sobotniego spotkania z Arką Gdynia.

Odra Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław 2:4 (0:0)

Bramki: Dymkowski (55'), Bueno (73') - Mila (62', 88'), Sotirović (76', 84')

Źródło: Polskie Radio Wrocław