Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17529 miejsce

„Śląsk” zaśpiewał piosenki rudzkich artystów

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Rybnickim Centrum Kultury odbył się premierowy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który zaprezentował nowe widowisko, zatytułowane „Zespół Śląsk biesiadnie”, według scenariusza i w reżyserii Michała Smolorza.

 / Fot. http://www.kultura.rybnik.pl/Publiczność wypełniła salę po brzegi, a oklaskom nie było końca. Śląsk przedstawił się w zupełnie nowej odsłonie, wykonując piosenki w kompozycji Stefana Sendeckiego, Grzegorza Spyry, Zbigniewa Maleckiego, Marka Mazura, Jerzego Miliana i Andrzeja Minkacza, do tekstów: Mariana Makuli, Zbigniewa Stryja, Krzysztofa Hanke i Andrzeja „Tolusia” Skupińskiego, które wybornie zaaranżował Stefan Sendecki.

Ogromny powód do zadowolenia podczas koncertu mieli mieszkańcy Rudy Śląskiej, bowiem w repertuarze znakomitego zespołu znalazły się utwory Krzysztofa Hankego i Mariana Makuli, popularnych kabareciarzy i aktorów. / Fot. http://www.makula.pl/index2.php?x=txt/m_l_03&y=txt/03_ferajna&z=txt/m_p_01

Z repertuaru Makuli zaśpiewano miedzy innymi znane "szlagry": „Lyj te piwo”, „Śląsko wyliczanka” „Wzion i umar”,” Dioboł Bulandra”,” Ptoki we gowie”, „Cila” i inne.
- Jest mi niezmiernie miło, że moje teksty, rudzianina z dziada pradziada weszły do repertuaru, zacnego i reprezentacyjnego śląskiego zespołu – nie krył zadowolenia szef „Ferajny Makuli”, drugiej obok Kabaretu RAK, sławnej rudzkiej grupy estradowej.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_HankePowody do radości miał też pewnie Krzysztof Hanke, lider RAK-a, słynny Bercik z telewizyjnego serialu „Święta wojna”, gdyż „Śląsk" wykonał jego piosenki: „Ostatni klocek" i Starzyki”.

Więcej o „Śląsku" i widowisku:
http://www.zespolslask.pl/
http://www.kultura.rybnik.pl/2010/slaskbiesiadnie.htmlhttp://www.kultura.rybnik.pl/2010/slaskbiesiadnie.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle informacje z pierwszej ręki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.