Facebook Google+ Twitter

Śląsk: Zwolnienia w hucie CMC Zawiercie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 08:36

Przed południem zarząd huty CMC w Zawierciu ma ogłosić liczbę pracowników, którzy w tym miesiącu zostaną zwolnieni. Redukcja zatrudnienia spowodowana jest skutkami światowego kryzysu gospodarczego.

Huta CMC Zawiercie, zaliczana do największych producentów stali w Polsce, należy do amerykańskiego właściciela. Spadek zamówień na wyroby hutnicze wpłynął na drastyczne ograniczenie produkcji.

Związki zawodowe, które od kilku dni prowadziły negocjacje z zarządem huty zaproponowały, zamiast zwolnień, rotacyjne urlopy bezpłatne dla załogi. Sytuacja na rynku pracy w subregionie zawierciańsko-myszkowskim jest dramatyczna. Przed miesiącem zamknięto największą w Polsce przędzalnię bawełny. Bez pracy zostało 360 pracowników tego zakładu.

Jeśli kryzys gospodarczy utrzyma się, zwolnień nie wyklucza zawierciańska Odlewnia Żeliwa. Pracę straci prawdopodobnie blisko 200 pracowników bankrutującej odlewni Nowy Mystal. W likwidacji jest Myszkowska Fabryka Naczyń Emaliowanych "Światowit" znana z produkcji pralek, wirówek i garnków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.