Facebook Google+ Twitter

Śląska dziennikarka doceniona w Brukseli

Współautorzy: Barbara Podgórska

Śląska dziennikarka, Monika Cetera, znalazła się w gronie finalistów unijnego konkursu „Europa dla pacjentów”.

Monika Cetera / Fot. Udostepnione prz Pro Bono Public Relations - Konkurs „Europa dla pacjentów” jest organizowany od 3 lat przez Komisję Europejską - informuje Małgorzata Sznicer ze Stowarzyszenia Pro Bono Public Relations. - Promuje publikacje o tematyce zdrowotnej, których autorami są dziennikarze z 27 krajów Unii Europejskiej. W tegorocznej edycji na uznanie jury zasłużył tekst Moniki Cetery, pt. „Przyszłam tu leczyć zęby, nie rzucać palenie”. Został wyróżniony spośród 498 artykułów napisanych przez 358 autorów.

Wszystkie finałowe teksty krajowego szczebla po przetłumaczeniu na język angielski będą opublikowane w katalogu konkursowym i umieszczone na stronie internetowej konkursu. Finalistów etapu europejskiego poznamy 31 stycznia 2012 roku, podczas oficjalnej gali w Brukseli. Nagrody pieniężne zostaną przyznane za trzy pierwsze miejsca w kategorii głównej oraz za najlepszy tekst w kategorii specjalnej o szkodliwości palenia, w której został nominowany tekst Moniki Cetery, opublikowany na jednym ze śląskich portali internetowych.

W poprzednich edycjach finalistami krajowymi byli jedynie dziennikarze mediów ogólnopolskich, m.in. „Polityki” i „Przekroju”. Obok śląskiej dziennikarki , w europejskim finale, znalazła się Maria Lesińska-Kozioł z „Dziennika Polskiego”.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.