Facebook Google+ Twitter

Śląska Fotografia Prasowa. Komunikat jury

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-19 09:34

Współautorzy: Barbara Podgórska Adam Podgórski

Jury dorocznego konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2011 przyznało nagrody i wybrało najlepsze prace do prezentacji w Galerii Biblioteki Śląskiej.

Na konkurs napłynęło 646 zdjęć 58 autorów. Na wystawę konkursową zakwalifikowano 155 zdjęć 25 autorów.

Jury pod przewodnictwem prof. Mariana Oslislo, rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przyznało następujące nagrody główne:

 / Fot. Ireneusz Dorożański KolędaI nagroda - Ireneusz Dorożański za cykl „Kolęda” pokazujący, że dla wielu mieszkańców robotniczego osiedla Borsig w Zabrzu Biskupicach, często samotnych i żyjących na pograniczu ubóstwa, coroczna kolęda to ważne wydarzenie.

 / Fot. Przemysław Strzelecki Ludzie reniferyII nagroda - Przemysław Strzelecki za cykl „Ludzie-renifery”, zapis kilku chwil z życia rodziny z wymierającego plemienia Tsaatanów, zamieszkującego najdalsze i najmniej dostępne rejony północnej Mongolii.

 / Fot. Dawid Chalimoniuk BezdomnośćIII nagroda - Dawid Chalimoniuk za zdjęcie „Bezdomność”, zrobione podczas dnia otwartego w schronisku dla zwierząt. emu również przypadła Nagroda Czytelników Biblioteki Śląskiej ufundowana przez Fundację im. Krystyny Bochenek.

 / Fot. Sebastian Kucharz Przełamać barieryNagrodą specjalną im. Jana Suchana
uhonorowano Sebastiana Kucharza za cykl „Przełamać bariery” o drużynie rugby na wózkach inwalidzkich Dragons Katowice.

 / Fot. Martin Straka Zanim uniósł się balonDwie równorzędne nagrody specjalne ufundowane przez Instytucję Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, dla autorów fotografii podejmujących tematykę korespondującą z programem Miasto Ogrodów otrzymali: Martin Straka za: zdjęcie „Zanim uniósł się balon” i Tomasz Jodłowski za zdjęcie nr 4 z cyklu Grajek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Racja. A z roku na rok jest coraz to wyższy poziom nadesłanych fotorafii. Myślę że z czasem Śląska Fotografia Prasowa bedzie bardzo prestizowym konkursem. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było z czego wybierać. Myślę, że trzecia nagroda powinna być pierwszą. Wystarczy dłużej na to zdjęcie popatrzeć i zrozumiemy co chciał nam ten pies powiedzieć. Pierwsze wspomina jakże ciekawe czasy, kiedy kolędnicy chodzili w każdej miejscowości, byli dobrze do tego przygotowani. Wynikało to z pielęgnowania tradycji. Ogólnie reasumując, wszystkie zdjęcia są wyjątkowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.