Facebook Google+ Twitter

Śląska Karta Usług Publicznych - jedna karta, wiele możliwości

Karta elektroniczna, dzięki której zapłacisz za bilet komunikacji miejskiej, miejsce parkingowe, wstęp na basen czy bilet do teatru. Taka wizja już niebawem zostanie zrealizowana w regionie śląskim.

Logo Województwa Śląskiego / Fot. logoJuż za trzy lata Śląska Karta Usług Publicznych trafi do rąk mieszkańców regionu śląskiego. Wedle szacunków KZK GOP z nowej elektronicznej portmonetki skorzysta prawie 2,5 miliona osób. Po względem liczby potencjalnych użytkowników oraz skali usług, to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Nowa karta będzie wyposażona również w elektroniczny podpis. Ma to pomóc mieszkańcom załatwić urzędowe sprawy za pomocą internetu.

Porozumienie w sprawie wprowadzenia karty zostało podpisane w minionym tygodniu. Do programu przystąpiły gminy wchodzące w skład Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz Tychy i Jaworzno.

- W pracach nad projektem nowej karty wzorem była „Jaworznicka Karta Miejska”, która funkcjonuje w Jaworznie od trzech lat. Tam zstąpiła tradycyjny bilet autobusowy oraz dała możliwość wypożyczania książek z jej użyciem - mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Całość projektu wyniesie 100 milionów złotych. Szacuje się, że ponad 70 proc. tej kwoty uda się pokryć z unijnych dotacji. Wniosek o jej przyznanie trafi w najbliższym czasie do śląskiego urzędu marszałkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Kartę biblioteczną w tym bardzo dobrze sobie wyobrażam > "legitymacja studencka w Krk spełnia również rolę karty bibliotecznej oraz biletu okresowego." Parkingowa nie jest mi do szczęścia potrzebna, ponieważ korzystam z transportu miejskiego (mam prawo jazdy ale w Krakowie lepiej się sprawdza autobus i tramwaj).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzisz Livio jak to jest fajnie jak mamy legitymacje i bilet w jednym, a wyobraź sobie że dodajemy do tego jeszcze karty biblioteczne, parkingowe itp? Wszystko w jednym, bardzo ekonomicznie w portfelu;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy, że legitymacja studencka w Krk spełnia również rolę karty bibliotecznej oraz biletu okresowego. Niczego więcej od niej nie oczekuje. Ale to może dlatego, że nie korzystam z innych "usług publicznych" :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego mylny;)? przecież taka karta da wiele możliwości;)Wiesław wydaje mi się, że taka karta to dobry pomysł. Weźmy choćby np. studentów. Tutaj karta biblioteczna, tutaj bilet miesięczny, tutaj coś jeszcze i portfel rośnie od tych różnych kart, a tak to będzie jedna. Co do Jaworzna to sam widzisz Wiesławie, że karta jaworznicka jest najlepszym przykładem na to, że warto wprowadzić coś takiego w regionie. Sam widzisz, że w Jaworznie elektroniczna portmonetka pełni funkcję miesięcznego i można jej użyć jako karty bibliotecznej. Więc dlaczego nie rozszerzyć takiej funkcji na całe województwo? Dla mnie jedna karta do wszystkich bibliotek - super sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2009 19:53

a co Ty podżegasz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, ciekawy tytuł :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2009 19:45

mylny jest ten tytuł! ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

miejska karta komunikacyjna w Jaworznie już istnieje od pewnego czasu po autobusach jest w bibliotece miejskiej no a ta śląska? po co komu karta na całe województwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i to jest koleny dobry pomysł na usprawnienie człowiekowi życia w tym kraju , już od lat mamy na śląsku karty ŚLĄSKIEJ KARTY CHORYCH nie wiem na co czeka reszta kraju - dobry sprawdzony system

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.