Facebook Google+ Twitter

Śląska policja wciąż szuka Magdy z Sosnowca, a nie jej zwłok

Śląska policja wciąż bada sprawę zaginięcia półrocznej Magdy z Sosnowca. - Nie mamy 100-procentowo pewnej informacji, że dziewczynka nie żyje - powiedział dla Wiadomości24.pl, nadkom. Andrzej Świeboda z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Prowadzimy obecnie działania operacyjne na terenie wskazanym przez detektywa Krzysztofa Rutkowskiego (w okolicach rzeki Przemszy, w pobliżu Huty Buczek - przyp. red.) oraz sprawdzamy otrzymane w tej sprawie informacje. Wciąż prowadzimy poszukiwania dziecka, a nie zwłok - poinformował Wiadomości24.pl, nadkom. Andrzej Świeboda z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci nieustannie zajmują się sprawą zaginięcia 6-miesięcznego dziecka. Przypomnijmy, że dziewczynka zaginęła we wtorek 24 stycznia br. około 18.00 w Sosnowcu. Matka od początku utrzymywała, że została napadnięta, a jej córka porwana.
- Analizujemy różne hipotezy: m.in. skupiamy się na dokładnej penetracji miejsca, które wskazał detektyw Rutkowski i gdzie rzekomo może znajdować się ciało dziecka - dodał przedstawiciel policji.

Czytaj także: Tragiczny finał w Sosnowcu?

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem, detektyw Krzysztof Rutkowski podał informację o tym, że winną śmierci dziecka jest matka, która nieumyślnie upuściła córkę. 6-miesięczna Magda wyślizgnęła się jej z rąk i uderzyła głową w próg sypialni. Kobieta załamała się psychicznie i ukryła zwłoki w okolicach rzeki Przemszy, w pobliżu Huty Buczek.

Policji cały czas nie udało się porozmawiać z matką dziecka. - Stan psychiczny kobiety cały czas nie pozwala na przesłuchanie. Czekamy na moment, w którym będziemy mogli z nią porozmawiać - powiedział nadkom. Świeboda.

Czytaj więcej o historii zaginionej Magdy z Sosnowca

W okolicach rzeki Przemszy pracuje 20 policjantów. Funkcjonariuszom zadania nie ułatwia okoliczny teren, na którym znajdują się liczne krzaki i zarośla. Efektywność działań śledczych może poprawić specjalistyczny sprzęt, który ma zostać wkrótce dostarczony z Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Trudny temat, wiele kontrowersji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dariusz dariusz
 • dariusz dariusz
 • 04.02.2012 18:35

najgorsze jest to ze ta zdzira posiedzi max pótora roku i wyjdzie na wolnosc !!!a ci ktorzy kradną b0o niemaja co jesc dostana 4 lata !!!!!!!!!!!!!gdzie jest kurwa ta jebana sprawiedliwosc !!!!jebana szmata jak mozna miec taka znieczulice !!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 04.02.2012 11:48

czarny scenariusz sie sprawdził !ludzie są okrutni niektórzy jak diabły!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dr Ryszard
 • dr Ryszard
 • 03.02.2012 17:50

PODATKI NA KRETYNÓW !!!
Działalność Rutkowskiego w sprawie zaginięcia półrocznej Magdy z Sosnowca unaoczniła, że policja i prokuratura to banda kretynów. Do mediów przeciekły tylko strzępy informacji, ale dla kogoś obeznanego (choćby pobieżnie) z medycyną sądową powinno nasunąć się pewne podejrzenie. Osoba, która doznała wstrząśnienia mózgu ma niepamięć wsteczną i nie jest w stanie przypomnieć sobie czy "kopnął ją koń", czy też "spadł jej na głowę meteoryt",a tym bardziej nie jest w stanie (nawet mgliście) opisać, kto za nią szedł. Poza tym, gdyby obdukcja u matki była prawidłowo przeprowadzona, można by z dużym prawdopodobieństwem określić jaki był mechanizm urazowy. Charakter obrażenia (obrażeń) przy uderzeniu tępym narzędziem, różni się zasadniczo od obrażeń doznanych przy upadku na płytę chodnikową.
Jest bardzo dużo cech szczególnych, które pozwalają to stwierdzić. Przy sumiennym badaniu wystarczyłaby nawet jedna z nich. np.ślady inkrustacji w miejscu stłuczenia.
Polski podatnik ma prawo wymagać "nieco" więcej kompetencji od służb państwowych. Te jednak zamiast podwyższać swoje kwalifikacje, zajęte są bezsensowną penalizacją społeczeństwa polskiego. Dzięki ich niefrasobliwości Rutkowski ma teraz swoje medialne show. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.02.2012 16:05

sprawa niby otwarta ale wszystkie znaki na niebie mówią czy krzyczą o jednym...jedyna nadzieja ze moze oddała albo nawet sprzedała dziecko oby nie zabiła ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem upublicznienie tego materiału to absolutny skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, jakim prawem upubliczniono materiał, na którym matka przyznaje się do zabójstwa. W tym momencie sprawa jest nadal otwarta, może się jeszcze okazać, że kobieta przyznała się do niepopełnionego czynu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... policja wciąż szuka szuka Magdy z Sosnowca, a nie jej zwłok ... i z tego obowiązku Policji nikt nie zwolnił dopóki ewentualne odnalezienie zwłok stanie się faktem. To co przedstawił detektyw na razie jest jedną z możliwych wersji a że współpraca z matką dziecka idzie opornie, więc Policja nadal robi swoje welokierunkowo, co nie powinno dziwić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 03.02.2012 14:59

To jest niemożliwe aby działała sama i jakie były motywy pozbycia się dziecka . Wierzę ,że Magda żyje ,że została wywieziona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola ....
 • Ola ....
 • 03.02.2012 14:25

Masakra

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.