Facebook Google+ Twitter

Śląski finał programu "Moja mała ojczyzna"

27 maja, w czechowickim Zespole Szkół "Silesia", odbył się śląski finał programu "Moja mała ojczyzna", którego organizatorem jest Stowarzyszenie "Parafiada" z Warszawy.

o. Józef Joniec - prezes stowarzyszenia Parafiada. / Fot. T. ZygmuntImprezę przygotowali nauczyciele i uczniowie dwóch placówek oświatowych, działających w Czechowicach-Dziedzicach: Zespołu Szkół "Silesia" i Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych. Nagrody wyróżnionym wręczył o. Józef Joniec, prezes Stowarzyszenia "Parafiada" - organizatora i pomysłodawcy programu.

Uroczystość uświetniły występami zespoły muzyczne, działające w Czechowicach i przyległych miejscowościach: "Big Band" Zespołu Szkół "Silesia", zespół muzyczny "Piccolo" pod opieką p. U. Szkucik-Jagiełło, "Belcanto pod kierunkiem artystycznym p. M. Wodnik-Foksińskiej oraz "Spiewające Szynszyle" pod opieką p. B. Bielaczyc.

Program był połączony z wystawą poświęconą zbrodni katyńskiej. Wystawa ta promuje nową akcję Stowarzyszenia, zatytułowaną "Katyń - ocalić od zapomnienia". Polega na posadzeniu w Polsce 21 473 dębów na 70-lecie mordu polskich oficerów w Katyniu.

Logo stowarzyszenia. / Fot. www.parafiada.plW uroczystości wzięli udział przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty, Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, nauczycieli i uczniowie.

Stowarzyszenie "Parafiada" działa od 1992 roku i nawiązuje do tradycji szkoły pijarskiej. Działalność stowarzyszenia koncentruje się na pomocy w procesie wzrastania dzieci i młodzieży. Jedną z głównych form aktywności stowarzyszenia jest corocznie organizowana Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Program ”Moja Mała Ojczyzna” jest częścią autorskiego projektu pt. ”Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” i nastawiony jest na krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.