Facebook Google+ Twitter

Śląski Ogród Botaniczny. Spotkanie ekologicznych NGS-ów

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Centrum Edukacji Ekologicznej, Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, spotkali się przedstawiciele śląskich, ekologicznych organizacji pozarządowych.

 / Fot. Adam K. PodgórskiTworzą one nieformalne forum ekologiczne, funkcjonujące od kilku lat przy Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Na spotkaniu, oprócz inicjatora forum Jerzego Suchego - członka Rady Nadzorczej WFOŚiGW, uczestniczył wiceprezes funduszu Rafał Adamus. Przybyli także gospodarze terenu: burmistrz Mikołowa - dr Marek Balcer - wraz z zastępcą, którzy opowiedzieli o walorach przyrodniczych okolicy i wkładzie samorządu lokalnego i wojewódzkiego w tworzenie ogrodu oraz ośrodka edukacyjnego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDzieje i dorobek Śląskiego Ogrodu Botanicznego szczegółowo przedstawił dyrektor, dr Paweł Kojs.

Podczas spotkania omawiano zagadnienia dotyczące współpracy pozarządowych organizacji ekologicznych (POE) województwa śląskiego w zakresie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Eugeniusz Ćwięczek, prezes Fundacji Ekologicznej Silesia, wyraził zaniepokojenie z powodu ograniczenia środków finansowych przez WFOŚiGW, szczególnie na prasę ekologiczną, co skutkuje zmniejszeniem jej czytelnictwa, dofinansowywania wydawnictw organizacji pozarządowych oraz konferencji, seminariów i zmniejszenia wynagradzania wykładowców.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRafał Adamus w dużej części zgodził się z prezentowanymi opiniami, niemniej stwierdził, że ograniczenie środków na cele zgłaszane przez POE jest wynikiem mniejszych środków pozostających w dyspozycji Funduszu - głównie na skutek mniejszych wpływów z tytułu kar i opłat za korzystanie ze środowiska. Uzgodniono, że sprawy te będą przedmiotem dalszych rozmów i ustaleń.

 / Fot. Adam K. PodgórskiMieczysław Dumieński, prezes działającej od 21 lat Fundacji na Rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie", podarował obecnym publikację: "Ołów - dziecko. Zagrożenia - środowisko - profilaktyka. Pytania i odpowiedzi".

 / Fot. Adam K. PodgórskiPo dyskusji uczestnicy spotkania zwiedzili część obszaru Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Sośniej Górze oraz sam Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miłe spotkanie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.