Facebook Google+ Twitter

Śląski Teatr Tańca zaproszony na Downtown Dance Festival w Nowym Jorku

Na jubileuszową trzydziestą edycję Downtown Dance Festival w Nowym Jorku, został zaproszony Śląski Teatr Tańca. Będzie to drugi występ bytomskich tancerzy na imprezie organizowanej przez Batery Dance Company.

 / Fot. Piotr A.JeleńPo raz pierwszy tancerze Śląskiego Teatru Tańca z Bytomia wzięli udział w Downtown Dance Festival dziesięć lat temu, jednakże kontakty z artystami zza oceanu sięgają początków istnienia bytomskiego Teatru.

Z samym Batery Dance Company, zespół Jacka Łumińskiego, dyrektora Śląskiego Teatru Tańca, łączą między innymi kontakty z Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. To podczas kilkunastodniowych spotkań i występów następuje wymiana projektów artystycznych, pomysłów i doświadczeń z wybitnymi tancerzami i
choreografami tańca.

W tym roku na bytomskich scenach odbyła się już XVIII Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej z udziałem ponad 30 zespołów teatralnych oraz 40 nauczycieli tańca prezentujących 50 technik tanecznych.

Dyrektor Śląskiego Teatru Tańca, Jacek Łumiński dzięki nagrodzie MacKnigth Fellowship stworzył w Minneapolis spektakl dla grupy artystycznej Minnesota Dance Exchange. Śląski Teatr Tańca podczas ubiegłorocznej edycji Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w spektaklu "La, la land" / Fot. Piotr A.JeleńRównolegle do projektu Łumińskiego, choreograf z Minneapolis, Sam Costa przedstawił projekt spektaklu dla Śląskiego Teatru Tańca. Wspólne przedsięwzięcie zostało zaprezentowane na scenie Teatru Hennepin Center for the Arts.

A już od piątku, 5 sierpnia ruszył ostatni etap prób Śląskiego Teatru Tańca do nowej premiery w choreografii Jacka Łumińskiego. Nowy spektakl pod tytułem "Formosa Olivares" będzie dotykał zagadnienia wykluczenia. Premiera spektaklu odbędzie się w Nowym Jorku 16 sierpnia w ramach Downtown Dance Festival. Śląski Teatr Tańca wystąpi w "Wielkim Jabłku" trzykrotnie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przyłączam się do gratulacji dla Śląskiego Teatru Tańca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ulega wątpliwościom, gratulacje dla Śląskiego Teatru Tańca i życzenia dla siedziby w Cechowni Kopalni Rozbark. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
????
  • ????
  • 07.08.2011 17:36

Gratulacje dla Ślaskiego Teatru Tańca , a autorowi za przekazanie tej informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.