Facebook Google+ Twitter

Śląskie chce przyciągać inwestycje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-07 22:10

Województwo śląskie jako pierwsze w Polsce uruchomiło system informowania o możliwościach inwestycyjnych w regionie: www.invest-in-silesia.pl.

Promocja / Fot. Materiał prasowyWojewództwo śląskie jako pierwsze w Polsce uruchomiło system informowania o możliwościach inwestycyjnych w regionie: www.invest-in-silesia.pl. Również jako pierwsze zebrało w jednym miejscu wszelką informację niezbędną inwestorom, ułatwiając podejmowanie decyzji i oszczędzając ich czas. Zastosowano nowoczesne technologie inteligentnego przeszukiwania internetu, wyszukiwania semantycznego, automatycznego tłumaczenia i udostępniania danych. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na dostarczanie bieżącej i wiarygodnej informacji potencjalnym inwestorom z regionu, Polski i całego świata.

System zapewnia wielojęzyczny dostęp, indywidualizację dostarczanych treści oraz interaktywny udział w korzystaniu z jego zasobów. W miarę rozwoju, dzięki zastosowaniu „uczących się” algorytmów, odpowiedzi i sugestie systemu będą coraz bardziej precyzyjne.

Kampania promująca system zakłada miesięczne działania outdoorowe, obecność w internecie oraz prasie branżowej. Wdrożenie systemu to doskonały moment na rozmowy z przyszłymi inwestorami, którzy już teraz przyczyniają się do rozwoju gospodarki w województwie śląskim.

Wicemarszałek Zbyszek Zaborowski odpowiada na pytania / Fot. Wiesław UrbańczykWe współczesnym świecie problemem nie jest brak informacji, lecz jej nadmiar i rozproszenie, tzw. „szum informacyjny” który utrudnia wyodrębnienie informacji istotnych, a co najważniejsze – prawdziwych. Zgromadzenie danych na konkretny temat wymaga dużo czasu i determinacji, przy czym często nie można mieć pewności, czy uzyskana wiedza jest kompletna, czy udało się dotrzeć do wszystkich istotnych źródeł.

Potencjalny inwestor/przedsiębiorca z oczywistych względów korzysta z Internetu, w którym na zadane pytanie lub wpisane wyrażenie otrzymuje ogromną ilość danych i sam musi zdecydować, które są jakościowo dobre i warte dalszej uwagi, co wymaga z kolei dużego nakładu pracy i czasu. Stąd zrodził się pomysł, aby w ramach wdrażania Strategii komunikacji marketingowej zbudować zintegrowany system informowania o możliwościach inwestycyjnych w Województwie Śląskim Invest in Silesia, który ma zapewnić m.in. powstanie specjalistycznego portalu internetowego korzystającego ze stron www i odpowiednich baz danych, funkcjonującego automatycznie (bez konieczności wprowadzania informacji), umożliwiającego wyszukiwanie, gromadzenie i integrowanie danych oraz prostą, przejrzystą i wygodną dla użytkownika prezentację informacji o możliwościach inwestowania oraz rozwoju przedsiębiorczości w regionie, automatycznie tłumaczoną na 4 języki obce (angielski, niemiecki, francuski i rosyjski).

Uczestnicy konferencji / Fot. Wiesław UrbańczykSystem Invest in Silesia jest przede wszystkim wsparciem dla gmin, miast i powiatów województwa w zakresie przekazania ich oferty inwestycyjnej potencjalnym inwestorom, zwłaszcza dla tych jst, które mają ograniczone możliwości finansowe, gdyż nie będą one ponosić żadnych kosztów związanych z działaniem portalu i udostępnianiem danych. Zarząd Województwa Śląskiego zaprosił do udziału w systemie wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z regionu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem z ich strony.

System Invest in Silesia to nowa jakość w promocji gospodarczej województwa śląskiego, pierwszy punkt dostępowy i kontaktowy dla osób z całego świata, które dzięki portalowi otrzymają zintegrowaną informację o regionie i jego walorach inwestycyjnych.

Autorzy: Krystyna i Wiesław Urbańczykowie
Pierwsza publikacja: http://www.ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=9712

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.