Facebook Google+ Twitter

Śląskie Davos. Europejski Kongres Gospodarczy 2011

Od 16 do 18 maja 2011 roku w Katowicach odbywał się będzie Europejski Kongres Gospodarczy 2011. Już pierwszego dnia w stolicy Górnego Śląska pojawia się pięciu premierów krajów Europy Środkowej, wśród nich Donald Tusk.

Oficjalne logo EEC 2011 / Fot. Materiały prasoweIII Europejski Kongres Gospodarczy odbywający się w Katowicach jest największym wydarzeniem biznesowym w Europy środkowo-wschodniej. W tym roku w stolicy górnego śląska pojawi się 6 tysięcy gości. Wśród nich pięciu szefów rządów krajów Europy Środkowej: Donald Tusk (Polska), Jadranka Kosor (Chorwacja), Petr Nečas (Czechy), Viktor Orbán (Węgry) i Iveta Radičová (Słowacja). Zabiorą oni głos podczas inauguracji wydarzenia, które odbywa się 1,5 miesiąca przed rozpoczęciem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Z tego powodu na Katowice będzie patrzeć nie tylko media z krajów wspólnoty. Wśród innych znamienitych gości znaleźli się:Antonio Tajani (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz Komisarz UE ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości), Janusz Lewandowski (Komisarz UE ds. Budżetu i Programowania Finansowego), Aleksander Grad (Minister Skarbu Państwa) czy Jerzy Buzek (Przewodniczący Parlamentu Europejskiego).

Tak wysoka liczba gości przekroczyła nasze oczekiwania. Świadczy to niewątpliwie o randze imprezy, jaką jest Europejski Kongres Gospodarczy, ale przede wszystkim o wielkiej potrzebie dyskusji na tematy związane z gospodarką europejską. Warto zauważyć, że Katowice pod względem infrastruktury i możliwości dojazdowych stanowią najlepszą lokalizację dla tego typu imprezy w naszym kraju. W stosunkowo niewielkiej odległości znajdują się cztery lotniska, autostrady, a podróż z Warszawy do Katowic pociągiem zajmuje niewiele ponad 2,5 godziny - wylicza Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz prezes grupy PTWP SA.

W tym roku przewidziano 100 paneli dyskusyjnych w 11 miejscach. Niewątpliwie jednym z ważniejszych poruszanych problemów będzie budowa gazociągu północ-południe oraz przyszłość służby zdrowia. Najważniejszy jednak głos na Kongresie zabiorą głos wybitni przedstawiciele biznesu w naszej części Europy m.in Zdenĕk Bakala (przewodniczący Rady Nadzorczej BXR Partners a.s.) czy Jan Kulczyk (przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, Indrek Neivelt, przewodniczący Rady Nadzorczej Ldiamon).

Konferencja prasowa zapowiadająca EEC 2011 / Fot. Materiały prasowe"Śląskie Davos" jest dużym wyzwaniem organizacyjnym dla władz Katowic. Organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011 zapewniają bezpłatny transport między wszystkimi miejscami, w których odbywać się będą panele dyskusyjne Kongresu, do dyspozycji gości będą busy oznaczone logiem EEC, które będą kursować w dniach 17 i 18 maja. Ich rozkład znajduje się pod adresem: eec2011.eu/transport. Mamy 11 kongresowych lokalizacji, do Katowic przyjedzie blisko sześć tysięcy osób, delegacje rządowe, reprezentanci biznesu - musimy się więc również liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi w mieście. Niektóre z tras mogą zostać zamknięte, parkowanie w pobliżu kongresowych aren będzie utrudnione, taksówki mniej dostępne a w hotelach nie ma wolnych miejsc. Tak wielka impreza to też wielkie wyzwanie organizacyjne, jednak na wszystko jesteśmy przygotowani. W pracach pomagają nam w tym roku również wolontariusze – dodaje wcześniej wspominany Wojciech Kuśpik.

W ramach wolontariatu w Europejskim Kongresie Gospodarczym 2011 weźmie udział ponad 150 studentów z różnych uczelni w Polsce oraz 15 studentów z zagranicy. Śląskie Davos będzie na bieżąco relacjonowane przez nie tylko biznesowe media z całej Europy. Obszerne relacje oraz transmisje z kongresu przygotowuje TVN CNBC Biznes.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in.miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl. Współorganizatorami są: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice.

Oficjalna strona Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.