Facebook Google+ Twitter

"Śląskie dla Polski" - konferencja SLD w Katowicach

Pod takim hasłem 26 czerwca 2011 w Katowicach, w sali Sejmu Śląskiego, została zorganizowana konferencja programowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Głównym tematem było omówienie programu wyborczego województwa śląskiego na lata 2011-15.

Zbyszek Zaborowski - lider SLD w województwie śląskim / Fot. Ryszard BudniakMałgorzata Ochęduszko-Ludwik sekretarz klubu radnych Sejmiku Województwa Śląskiego / Fot. Ryszard BudniakKonferencje otworzył Zbyszek Zaborowski - lider SLD w woj. śląskim. W wystąpieniu poruszył bardzo ważny problem, jakim jest wyrównanie szans ludzi młodych i o zmniejszeniu dysproporcji w poziomie życia społeczności lokalnych. Honorowym gościem konferencji był Ryszard Kalisz. Całe swoje wystąpienie poświęcił tematowi raportu ws. śmierci Barbary Blidy oraz projektowi raportu, który przekazał członkom komisji.

"Stawiamy na zdrowie -zdrowie obywateli - to realizacja zasady solidarności społecznej", powiedziała w kolejnym wystąpieniu Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, radna sejmiku województwa śląskiego. Najważniejszymi priorytetami na lata przyszłe są jej zdaniem: nowoczesne metody leczenia (nie tylko dla wybranych) oraz wprowadzenie maksymalnego limitu rocznego na leki. W dalszym wystąpieniu wzięli udział między innymi prof. Tomasz Czakon, Jerzy Grad, Henryk Moskwa, Ryszard Hapeta.

Ryszard Kalisz / Fot. Ryszard BudniakPartia Kobiet, biorąca udział w konferencji / Fot. Ryszard BudniakSojusz Lewicy Demokratycznej poprzez lokalny samorząd, będzie dążył do stworzenia równych możliwości i szans dla każdej rodziny. Do zmniejszenia rozwarstwienia społecznego i wykluczenia z jakichkolwiek powodów, ograniczenia ubóstwa.

Takim „hasłem” została zakończona programowa konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Katowicach.

Jolanta Maria Budniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W programie SLD zabrakło kilku punktów bardzo ważnych - na przykład aktywności kobiet 50+, przecież to są osoby, które jeszcze nawet 15 lat mogą pracować, zwiększając PKB, odciążając budżety pomocy społecznej. Kobiety, które chcą być aktywne i pracować. Brakuje także mocniejsze podkreślenia edukacji seksualnej, wolnej od wszelkich światopoglądów, jasnej i rzetelnej. To są mam nadzieję kosmetyczne poprawki, które zostaną wprowadzone w końcowym programie. Poza tym jak najbardziej jestem na TAK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Malik
  • Anna Malik
  • 28.06.2011 07:42

Jak wiemy lewica jest bardziej wrażliwa na dolę i niedolę zwykłych ludzi. Zagłębiając się w program można wyczytać nie jedną "receptę" na dzisiejsze bolączki. I są to całkiem dobre recepty, tylko czy nasze społeczeństwo dorosło do tego by je realizować? Bo Polak chciałby mieć ciasto i zjeść ciastko, a tak się po prostu nie da. Ja osobiście pod tym programem podpisuję się obiema rękami i nogami - jestem ZA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio, w trakcie mojego uczestnictwa w konferencji, aż język mnie "parzył", by któregoś mówce zapytać o tę właśnie "receptę"....TAKIM lekarzem i ja i Ty potrafimy być :-((((.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...poruszył bardzo ważny problem, jakim jest wyrównanie szans ludzi młodych i o zmniejszeniu dysproporcji w poziomie życia społeczności lokalnych."
Wszyscy zgodnie, od lewej do prawej, dostrzegają istnienie tych problemów, ale czy ktoś podał receptę na uzdrowienie sytuacji? Komu to się uda?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.