Facebook Google+ Twitter

"Śląskie Dni Muzyki Współczesnej" w Centrum Sztuki Filmowej

Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach zaprasza na pokaz filmów bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, który odbędzie się w ramach festiwalu "Śląskich Dni Muzyki Współczesnej".

"Festiwal Śląskie Dni Muzyki Współczesnej" powstał w 1984 roku jako rozszerzenie tradycyjnego cyklu koncertowego organizowanego przez Katowicki Oddział Związku Kompozytorów Polskich i Akademię Muzyczną pod nazwą "Śląskich Trybun Kompozytorów". W zamyśle organizatorów festiwal jest imprezą otwartą na różnego rodzaju idee i programy współczesnej twórczości muzycznej - od awangardy po postmodernizm. Nadrzędnym celem imprezy jest promowanie najnowszej muzyki polskiej. Festiwal nie ogranicza się jednak tylko do rodzimej twórczości. Programy poszczególnych jego edycji zawsze uwzględniały osiągnięcia nowej muzyki w jak najszerszym kontekście geograficznym, pokoleniowym i stylistycznym.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu Centrum Sztuki Filmowej 18 listopada zaprezentuje interesujące filmy krótkometrażowe znanego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Do animowanych produkcji tego zasłużonego studia muzykę komponowali najwybitniejsi artyści polskiej muzyki współczesnej. Będzie można zatem zobaczyć klasyczne dzieła polskiej animacji, do których muzykę aranżowali m.in.: Krzysztof Penderecki, Grażyna Bacewicz czy Stefan Kisielewski.

Chętnych do obejrzenia ok. 100 minut ciekawych filmów animowanych ozdobionych muzyką najznamienitszych polskich kompozytorów Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach zaprasza na seans 18 listopada, czyli we wtorek. Początek seansu o godz. 19.30. Cena biletu to symboliczne 1 zł.

Więcej informacji na stronie www.csf.katowice.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.