Facebook Google+ Twitter

Śląskie Juwenalia czas zacząć

Koncertem Ani Dąbrowskiej w Mega Clubie rozpoczęły się Juwenalia Śląskie 2007. Przez 6 najbliższych dni Katowicami rządzić będą żacy z 12 państwowych i niepaństwowych uczelni w regionie.

Oficjalne, uroczyste rozpoczęcie nastąpi jutro o godz. 13, kiedy to prezydent Katowic - Piotr Uszok, wręczy studenckiej braci klucze do bram miasta. Wydarzenie to odbędzie się na scenie kameralnej Teatru Śląskiego. Wcześniej ulicami centrum miasta przejdzie barwny korowód studentów. Zaraz potem odbędzie się na katowickim rynku akcja bicia rekordu w najdłuższym łańcuchu z 1,2 i 3- groszówek. Po południu (godzina 17) w stołówce studenckiej Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Kabareton. Wystąpią kabarety N.O.C., Łowcy.B oraz Grzegorz Halama. Za wstęp żacy zapłacą 7 złotych. Pozostali chętni 15 zł. Wieczorem w klubie Poziom 3 juwenaliowe karaoke.

W środę większość imprez odbędzie się na osiedlu akademickim na Ligocie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Indios Bravos. Początek ich występu przewidziano na godzinę 22. Czwartek będzie obfitował w atrakcje. Na terenie Kompleksu Sportowego "Słowian" od 12 odbędzie się dzień sportu pod hasłem: "Poć się z nami". W programie przewidziano: biegi w workach, z kijem oraz jajkiem, sprint kulinarny, siłowanie na rękę, rzut balonem z wodą, piłką lekarską oraz piłką tenisową w puszkę z piwa. Ponadto odbędzie się ciekawie zapowiadający się slalom na rowerze z piwem, czy też bieg z kobietą w stylu dowolnym (!?). Wszyscy miłośnicy gier zespołowych będą mogli spróbować swoich sił grając w dwa ognie. Na zakończenie sportowych zmagań przewidziano pokazy tańca, Capoeiry oraz Kung-fu-shaolin YMAA.

Tego samego dnia w campusie śląskiej Akademii Medycznej rozpoczną się "Medykalia 2007". W programie przewidziano między innymi wyścig łóżek szpitalnych, wybory miss mokrego fartucha i mistera mokrych gatek, czy też występ zespołu "Dzieci Demokracji". W auli A Akademii Ekonomicznej odbędą się natomiast dwa spektakle teatralne: "Dawka śmiertelna" oraz "Inter somnio et morte".

Czwartkowy wieczór upłynie studenckiej braci w klubowych klimatach. W praktycznie każdym katowickim klubie przewidziano zabawę do białego rana. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W większości przypadków opłata za "wjazd" ma wymiar raczej symboliczny - zazwyczaj 2 złote. Na pewno oblegany tego wieczora będzie "Straszny Dwór", w którym wystąpi białostocki zespół muzyki disco polo - Akcent. Podczas "Dres Obciach Party" odbędą się konkursy na najbardziej obciachowy dres i nakrycie głowy oraz na największy łańcuch (kietę).

W piątek wszyscy przeniosą się na lotnisko Muchowiec, gdzie zapowiada się koncertowe popołudnie, wieczór i noc. Zanim jednak ze sceny popłynie muzyka wszyscy będą mieli okazję uczestniczyć w gotowaniu największej studenckiej zupy w Polsce. Później na scenie pojawiać się będą laureaci przeglądów w Arkadzie, Radiu Katowice oraz przeglądu FAZA. Gwiazdami wieczoru będą zespoły HEY (godzina 21) oraz Dżem (23).

Ostatni dzień to znów zabawa w śląskich klubach. Bardziej wybredni studenci będą mogli zakończyć tegoroczne Juwenalia w Teatrze Śląskim, gdzie o 19 zostanie wystawiony "Manekin, czyli kochanek Hitlera". Z pewnością taka dawka zabawy pozwoli wszystkim zebrać siły, by móc zmierzyć się ze zbliżającą się wielkimi krokami sesją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czyli widzę jest więcej niezadowolonych wydziałów na uś...ach, no nie popisały się nam władze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapomnij :/ Porażka z tym czasem wolnym teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń

a masz jakieś dziekanki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zaczynam clubbing od jutra. Mam nadzieję ;) Łowcy.b i IndosBravos mam nadzieje obowiazkowo. Pozdro!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.