Facebook Google+ Twitter

Śląskie Manewry po raz VII

W dniach od 3 do 5 czerwca odbędzie się siódma edycja Zlotu Pojazdów Militarnych pod hasłem "Śląskie Manewry". Organizatorami są trzy sąsiednie miasta - Bytom, Tarnowskie Góry i Radzionków.

Uczestnicy VI Ślaskich Manewrów 2010 przed Muzeum Górnośląskim na ul. Wojciecha Korfantego / Fot. Piotr A.JeleńPodobnie, jak w latach ubiegłych miłośnicy militariów, techniki wojskowej oraz pasjonaci historii zaprezentują mieszkańcom trzech sąsiednich gmin, Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa swoje kolekcje militarne i pojazdy.

Będzie można zobaczyć pojazdy z okresu II wojny światowej, ale i także powojenne konstrukcje militarne, biorące udział w konfliktach zbrojnych po roku 1945. Uczestnicy tegorocznych Śląskich Manewrów zaprezentują się na Rynku w Bytomiu, w Galerii Motoryzacji i Techniki na Strzelców Bytomskich przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, na ulicy Knosały w Radzionkowie oraz na Rynku w Tarnowskich Górach.

Bazą dla Śląskich Manewrów będą tereny Dolomitów-Lazarówki, gdzie wzorcem lat ubiegłych  / Fot. Plakat imprezyzostaną przeprowadzone pokazy sprzętu wojskowego, przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokazy Żandarmerii Wojskowej, inscenizacje walk Grup Rekonstrukcji Historycznych, a także pokaz pojazdu wojskowego Rosomak.Nowością będzie prezentacja "Muzeobusu" z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Oprawę muzyczną zapewnią Orkiestra Państwowych Szkół Budownictwa z Bytomia oraz zespół TG Band.

 / Fot. Plan dojazduOrganizatorami VII Śląskich Manewrów są Urzędy Miast Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Bytomskiego Klubu Pojazdów Zabytkowych, Fundacji Ochrony Zabytków Techniki Militarnej oraz Muzeum Broni i Militariów w Biesku-Białej.

Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Obrony Narodowej.
Sponsorami są Agencja Mienia Wojskowego, Getinbank oraz Veolia-Woda.

Patronat medialny - Polska Zbrojna, Odkrywca i 4x4-OFF ROAD PL

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mirosław Mitoraj
  • Mirosław Mitoraj
  • 07.06.2011 16:07

super ale jak można zdjęcia z inscenizacji walk bo to było hitem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.