Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5132 miejsce

Śląskie: Ogrodzieniec. Zamki jurajskie w miniaturze [ZDJĘCIA]

Park Miniatur - Ogrodzieniec to największa, obok zamku, atrakcja miejscowości Podzamcze (w woj. śląskim), nieopodal ruin Zamku Ogrodzienieckiego. Zobaczymy tu makiety zamków na Szlaku Orlich Gniazd w skali 1:25 - od Krakowa po Częstochowę.

Wawel w miniaturze na tle zamku Ogrodzieniec. / Fot. Jolanta PaczkowskaWiększość zamków na Jurze to ruiny i niewiele z nich pozostało. Odwiedzający Park mogą zobaczyć, jak wyglądały zamki jurajskie za czasów ich świetności. Makiety odtworzono zgodnie z prawdą historyczną.

W Parku Miniatur - Ogrodzieniec podziwiamy odtworzone z dbałością o szczegóły rekonstrukcje zamków Rabsztyn, Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, Olsztyn, Ojców, Smoleń, Morsko, Babice, Będzin, Bydlin, Siewierz, Pilica, Tenczyn, Bobolice, Mirów, Twierdza Jasna Góra. W budowie jest Wawel - największa makieta na terenie Parku Miniatur. Powierzchnia budowli zajmie obszar ponad 90 metrów kwadratowych.

Są tu także repliki machin wojennych oraz oblężniczych z okresu średniowiecza: katapulta, balista oraz trebusz. Wieże oblężnicza, obserwacyjna i strażnicza z mostem zwodzonym.

DUŻO ZDJĘĆ TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE ZDJĘCIA: Średniowieczny zamek Ogrodzieniec

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wawel to duże wyzwanie ! Z pewnością warto to zobaczyć. Pozdrawiam Panią !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.