Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6150 miejsce

Śląskie organizacje pozarządowe dla ekologii

Współautorzy: Barbara Podgórska

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odbyło się spotkanie śląskich organizacji ekologicznych.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZorganizował i poprowadził je Jerzy Suchy, reprezentant organizacji ekologicznych województwa śląskiego w Radzie Nadzorczej WFOŚiGW. Uczestniczyli wiceprezesi zarządu; Rafał Adamus i Adam Liwochowski. Był obecny również Aleksander Herczek, przewodniczący Regionalnej Rady Ochrony Przyrody.

Przedstawiciele NGO-sów zapoznali się ze skierowaną do nich ofertą funduszu w zakresie ochrony przyrody i krajobrazu, profilaktyki zdrowotnej i edukacji ekologicznej. Warto wiedzieć, że tylko w minionym roku WFOŚiGW w Katowicach przeznaczył na edukację dzieci i młodzieży ponad 7 mln złotych, a w trakcie całej swojej działalności, czyli przez 17 lat, aż 50 milionów zł. Z tych pieniędzy sfinansowano albo wspierano finansowanie: 12 ośrodków edukacji przyrodniczej, 102 ścieżki dydaktyczno –ekologiczne, 23 izby edukacyjno-ekologiczne, 45 wiat ekologicznych („zielone klasy”), 84 obiekty kultury ekologicznej i 105 innych obiektów edukacji ekologicznej.

Ponadto fundusz współfinansuje 32 parki i ogrody ekologiczne oraz 82 rezerwaty przyrody.
Obecnie WFOŚiGW współrealizuje największą z dotychczasowych kampanii medialnych „Życie po śmieciach”.

 / Fot. Adam K. PodgorskiW roku 2010 z funduszem współpracowało 60 organizacji ekologicznych na Śląsku. Zrealizowały one 83 różnorodne projekty – zadania publiczne, na które fundusz przeznaczył bez mała 5 mln złotych. Dla najaktywniejszych propagatorów ekologii i obrońców przyrody oraz środowiska naturalnego WFOŚiGW w Katowicach funduje corocznie prestiżowe nagrody: „Zielone Czeki” i „EkoAktywni”. Kolejne zostaną wręczone już 29 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.