Facebook Google+ Twitter

Śląskie organizacje pozarządowe łatwiej znajdą wolontariuszy

Współautorzy: Barbara Podgórska

Na Śląsku działa nowy portal internetowy www.ChcePomoc.org.pl ułatwiający organizacjom pozyskiwanie wolontariuszy.

Logo serwisu / Fot. Adam K. PodgórskiW Polsce z roku na rok spada aktywność wolontariuszy – uważa Anna Nawrot, prezes
rudzkiego Stowarzyszenia Wspierania Ekonomii Etycznej „Pro Ethica”. Sposobem na zwiększenie zainteresowania ludzi działaniami prospolecznymi może być szukanie wolontariuszy w internecie. Dlatego właśnie wymyśliliśmy Internetowe Centrum Wolontariatu, ułatwiające organizacjom pozarządowym w Rudzie Śląskiej i w miastach ościennych skuteczne pozyskiwanie wolontariuszy, a osobom wrażliwym na krzywdy społeczne możliwość znalezienia odpowiedniego dla siebie wolontariatu.

Plakat / Fot. Adam K. Podgórski– Zachęcamy organizacje do zarejestrowania się na stronie i umieszczania ogłoszeń o prowadzonych wolontariatach – dodaje Arkadiusz Nawrot. – Portal będzie promowany w szkołach, parafiach, organizacjach pozarządowych oraz lokalnych mediach, co zwiększy szanse na pozyskanie wolontariuszy do umieszczanych tam ogłoszeń. Dostępne oferty można filtrować według czasu, którym dysponuje wolontariusz, grupy, z którą chciałby pracować i rodzaju wykonywanych zajęć. Organizacje dodając ofertę wolontariatu powinny dokładnie opisać kogo szukają, zaplanować kiedy i czym zajmować się będzie wolontariusz, bo to gwarantuje lepszą współpracę.

Serwis internetowy ChcePomoc.org.pl powstał na potrzeby Rudzkiego Centrum Wolontariatu wspieranego przez Miasto Ruda Śląska. Jest także finansowany w ramach projektu Kopalnia Talentów, realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Ruda Śląska.

Rejestrując organizację w serwisie można atrakcyjne zaprezentować się w internecie, dotrzeć do większej grupy odbiorców, pozyskać do współpracy odpowiedniego wolontariusza i skuteczniej realizować swoje zadania. W razie problemów przy korzystaniu z serwisu autorzy - członkowie stowarzyszenia „Pro Ethica” służą bezpłatną pomocą:
biuro@proethica.pl
tel: 32 450-90-16.

Namawiają też do wysyłania zdjęć wolontariuszy. Serwis jest w fazie testowej. Autorzy czekają na informacje, jakie usprawnienia należałoby w nim wprowadzić: admin@chcepomoc.org.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super pomysł - popieram!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.