Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33712 miejsce

Śląskie Radio ma już 5 lat

3 lutego 2012 roku był to dzień wyjątkowy dla jednej z najpopularniejszych rozgłośni radiowych. W tym dniu Śląskie Radio obchodziło swoje 5 urodziny. Dziś można już powiedzieć, że jest największym radiem internetowym, promującym śląską kulturę i muzykę na całym świecie.

Główne studio Śląskiego Radia w Hildesheim wraz z właścicielem Michałem Otrzonskiem / Fot. Śląskie RadioPomysł założenia radia kiełkował w mojej głowie od dawna, ale do jego realizacji doszło pod koniec 2006 roku. Aby Śląskie Radio 3 lutego 2007 roku mogło legalnie rozpocząć nadawanie, konieczne było uzyskanie wielu licencji. Przygotowania trwały 3 miesiące. Pochodzę z Rudy Śląskiej, ale od lat mieszkam w Hildesheim (Niemcy). Moim celem było promować śląska kulturę i muzykę, jak również łączyć generacje i słuchaczy na całym świecie w jedna dużą radiową rodzinę. Dziś mogę powiedzieć, że się udało.

Już premierowa audycja radia odniosła wielki sukces, słuchalność przekroczyła wszelkie oczekiwania. Z czasem radio zaczęło zdobywać jeszcze większą popularność nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Radio jest organizatorem miedzy innymi Gali Śląskiego Radia, a poziom imprez na niej jest tak wysoki, że już po 3 tygodniach wszystkie miejsca są wyprzedane. Śląskim Radiem zainteresowała się również niemiecka prasa, która wydała niejedną pochlebną recenzję. Radio gościło także w polskiej telewizji Polonia oraz na łamach polskiej prasy.

Śląskie Radio promuje śląską kulturę oraz muzykę, w radiu usłyszeć można śląskie i niemieckie "szlagry", mieszane z muzyką światową. Prezenterzy radia mają jedną wspólną cechę: pochodzą ze Śląska.

Co oferujemy słuchaczom? Pozdrowienia pisemne przez stronę internetową, które są czytane przez prezenterów podczas audycji. W każdą niedzielę prowadzimy transmisję mszy świętej z Koszęcina na żywo. Śląska lista przebojów
oraz regularne audycje/wywiady z gośćmi (wykonawcami śląskiej i niemieckiej estrady), audycje na telefon (słuchacze dzwonią do studia i są na żywo na antenie), koncert życzeń - to tylko wycinek naszej działalności.

W roku 2012 planujemy organizację dwóch imprez z okazji jubileuszu 5-lecia. Galę Śląskiego Radia na terenie Niemiec oraz imprezę radiową na śląskiej ziemi.
Śląskie Radio zaprasza wszystkich miłośników śląskiej muzyki na niezapomniane chwile.

Chce przede wszystkim podziękować całej redakcji,prezenterom i wszystkim tym, którzy przez pięć lat przyczynili się do tego sukcesu.




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Perelka
  • Perelka
  • 16.02.2012 12:16

...zawsze i wszedzie z wami milej bedzie wszystkie te oklepane radia sie chowaja Slaskie Radio jest naj naj ... buziaki Michal trzmaj tak dalej ! Tobie Michal i DJ SR dziekujemy za poswiecenie swojego drogocennego czasu zeby nam umilac chwile i laczyc wszystkich polakow na calym swiecie . Przylanczam sie do slow napisanych przez poprzednikow oprocz slow ,ktore napisal "rudek" . Pozdrawiam wszystkich . Buziaczki kochani ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
LEON WOSTAL Z PIEKAR
  • LEON WOSTAL Z PIEKAR
  • 16.02.2012 10:50

Superowe Radyjko jak już mam wszystkiego dojść to ono mi umila czas.Wiele fajnych odób tam sobie sle życzenia i pozdrowionka Michał tak dalej -LEON WOSTAL Z PIEKAR

Komentarz został ukrytyrozwiń
_ perla _
  • _ perla _
  • 16.02.2012 10:09

Michal - Jak uciszyć myśli, by wędrówkę skończyły, wiesz bez ciebie na radiu , oj smutne dni by były. Jesteś jak lekarstwo, radość wywołujesz, jak słodki owoc, pewnie tak smakujesz. Tak jest mi przyjemnie, gdy myślę o Tobie, że mam przyjaciela kochanego w Tobie. A siedząc przy kompie, tak rozmyślam sobie, zapisuję te myśli i wysyłam Michalku Tobie:).

Komentarz został ukrytyrozwiń
a_a
  • a_a
  • 16.02.2012 10:00

Co ja bym mogla tu wpisać,jestem tu prawie od poczatku powstania tego radyjka, zaczątek powstal jeszcze prędzej ,niż poznalam wspanialego założyciela tego radyjka, a teraz super przyjaciela ,któremu dziękuje że osiągneła to czego zawsze pragnał,a ja moge super się bawić,bo tu jest super... Michal dziekuję za ten czas i proszę dawaj z siebie to co nam dajesz, a my będziemy z Tobą.. Pozdrawiam wszystkie prezenterki,prezenterów,słuchaczy i oczywiście przyjacioli,bo wszyscy jesteśmy jedną rodziną z radyjka.. KOCHANI OBY TAK DALEJ.. Dziękuję ze jesteście przyjaciele!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
SLUCHACZ
  • SLUCHACZ
  • 16.02.2012 09:49

NA TYM SLASKIMRADIU FAJNIE GRAJA , PREZENTERÓW SWOICH MAJĄ. NA AUDYCJE ZAPRASZAJĄ. MIŁOŚĆ GOŚCI NA ANTENIE. JEDNO TAKIE RADIO MAMY. TEGO RADIA CAŁY CZAS SŁUCHAMY. ZAPRASZAMY WSZYSTKICHDO SLUCHANIA SUPER RADYJKA TEGO, BO NIE MA TAKIEGO DRUGIEGO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 16.02.2012 09:39

Do szefa Michala - na Twoje rece Michalku skladam podziekowania , za to wspaniale radio . Dziekuje prezenterom i sluchaczom , wiedzialam od poczatku istnienia radia , ze stanie sie ono dobra przyjazna platforma , ktora polaczy sluchaczy ze wszystkich stron swiata . www.slaskieradio.com którego mam zaszczyt być członkiem jest platformą niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju. Jest zbiorem najlepszych cech,odczuć i pozytywnych wibracji. Dziękuję wszystkim za to jacy jestemy, dziękuję za to jacy staliśmy się sobie bliscy. Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wierna sluchaczka
  • wierna sluchaczka
  • 16.02.2012 09:26

witam bardzo serdecznie cale grono radyjka zycze samych wspanialych audycji i uczciwych sluchaczy