Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28075 miejsce

Śląskie. Więcej niepełnosprawnych na listach wyborczych

W województwie śląskim do samorządów kandyduje tym razem o wiele więcej osób niepełnosprawnych niż w latach poprzednich. To dobry znak, tym bardziej, że kandydaci chcą w radach działać nie tylko na rzecz swoich środowisk.

Więcej niepełnosprawnych na listach wyborczych / Fot. Grzegorz FrankiW ostatnim dniu kampanii wyborczej prezentujemy sylwetki 20 niepełnosprawnych kandydatów do rad miejskich na Górnym Śląsku. Z pewnością lista nie jest pełna, gdyż znalazły się na niej tylko te osoby, które udało się zidentyfikować na podstawie ogólnodostępnych informacji.

Katowice


Krzysztof Bara kandyduje z listy Platformy Obywatelskiej, ma 51 lat, na jego niepełnosprawność składa się wiele schorzeń, a wolny czas lubi poświęcać swoim sąsiadom oraz mieszkańcom wschodnich dzielnic miasta. Organizuje pośrednictwo pracy, pomoc charytatywną, akcje antynarkotykowe w szkołach i wsparcie dla dorosłych wychodzących z nałogu alkoholowego. W radzie miasta chce zająć się m.in. rewitalizacją peryferyjnych dzielnic Katowic oraz szeroko rozumianą polityką społeczną

Tomasz Jakubiec także kandyduje z listy PO. Ma 28 lat, w wieku 13 lat uległ wypadkowi / Fot. . komunikacyjnemu w wyniku czego stracił biodro i ma poważne problemy ruchowe. To nie przeszkadza mu w prowadzeniu samodzielnego i aktywnego życia. Zawodowo i społecznie pracuje na rzecz osób niepełnosprawnych, m.in. przewodniczy śląskiemu oddziałowi Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W samorządzie chce nie tylko zadbać o swoje środowisko, ale także o innych młodych ludzi, by tym żyło się w Katowicach przynajmniej tak jak we Wrocławiu lub Krakowie.

CZYTAJ TAKŻE:
Frekwencja z godziny 15: 27,55 proc. Najwyższa na Podkarpaciu
Frekwencja z godziny 10. Najniźsza w Zachodniopomorkim
Wybory samorządowe. O ósmej zaczęło się głosowanie
Wrocławianie głosują całymi rodzinami
Lokal wyborczy na terenie kościoła? A czemu nie...
Śląsk. Więcej niepełnosprawnych na listach wyborczych
Od północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza
Łamią ciszę, zrywają plakaty i wysyłają sms-y
Złamana cisza we Wrocławiu
Czy PO zlekceważyła ordynację wyborczą?

Marcin Mikulski od ponad 20 lat jeździ na wózku inwalidzkim. Jest założycielem i prezesem stowarzyszenia Aktywne Życie, które zachęca osoby z różnymi dysfunkcjami do samodzielności i aktywności zawodowej, społecznej i sportowej. Prowadzi studio obróbki dźwięku, którego klientami są m.in. Myslovitz, Tomasz Stańko czy nawet Deep Purple. Jako radny chce stworzyć Katowice bez barier architektonicznych nie tylko dla niepełnosprawnych, ale i dla seniorów oraz rodziców z dziecięcymi wózeczkami. Jest kandydatem Platformy Obywatelskiej.

Chorzów


Michał Gerlic to 60-letni rodowity chorzowianin, który startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z powodów zdrowotnych od wielu lat przebywa na rencie, ale udziela się w Śląskiej Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym w Chorzowie, gdzie zajmuje się m.in. wydawaniem darów potrzebującym. Jako radny chce zadbać o interesy nieporadnych i wymagających wsparcia mieszkańców swojego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

moniczka
  • moniczka
  • 19.11.2010 16:05

a ja przypominam, że w niedzilę poza wyborami jest też dzień życzliwości:) więc bądźcie dla siebie drodzy politycy chociaż wtedy mili:) więcej tutaj http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1079

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda masz rację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na śląsku jest dużo kandydatów niepełnosprawnych, właściwie w całym kraju jest ich dużo. To, taka trochę nowość, czy to dobry znak na to że niepełnosprawni wychodzą z cienia i sami postanawiają walczyć o swój kawałek Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktywizacja jest kluczem zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O pierona! Nie spodziwalam się wymienienia w tak znakomitym towarzystwie. Musze jednak dopisać do listy Sebestiana Brudysa z Rudzy Śląskiej, takze bezpartyjnego kandydata ze Społecznego Porozumienia Lewicy. Nie wiem , czy jeszcze jakas osoba niepelnosprawna kandyduje, bo mowiąc szczerze nie śledzę list wszystkich komitetow. Wszystkim natomiast kandydatom zyczę powodzenia i tego, by niezaleznie od barw partyjnych ktoe przyjęli z wlasnej woli albo musieli przyjąc, dbali o nalezyte reprezentowanie osób niepełnosprawnych, chorych, i wszyskich wymagajacych wsparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.