Facebook Google+ Twitter

Śląskie znów pierwsze

W Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach już można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Priorytetu II - Społeczeństwo informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Projekty muszą dotyczyć działania 2.2 Rozwój elektronicznych usług publicznych, w ramach którego można wnioskować o pieniądze przeznaczone m.in. na tworzenie oraz wprowadzanie systemów informatycznych w zakresie e-Government. Celem wnoszonych projektów ma być zwiększenie zakresu i dostępności usług świadczonych drogą elektroniczną.

Kto dostanie pieniądze?


O środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia; wybrane w drodze procedury zamówień publicznych podmioty, działające na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego; jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną; podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki, jak również stowarzyszenia i szkoły wyższe; organy administracji rządowej; policja i straż pożarna oraz podmioty działające w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Budżet konkursu wynosi prawie 30 mln zł, a maksymalna kwota dofinansowania wnioskowanych projektów wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Co, gdzie, kiedy...


Wnioski można składać do 3 marca 2008 r. Najpierw należy to zrobić za pośrednictwem „Elektronicznego Wniosku Aplikacyjnego”, który jest dostępny na stronie RPO Województwa Śląskiego (www.rpo.silesia-region.pl). Wersję papierową należy dostarczyć do Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach przy ulicy Dąbrowskiego 23 w godzinach pracy Urzędu (od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 26 września 2008 r.

Linki do stron z informacjami szczegółowymi:
- http://rpo.silesia-region.pl/?grupa=2&art1=1198857555&art=1187950931&kat=0_05&katrodzic=0
- http://rpo.silesia-region.pl/?grupa=2&art1=1198858317&art=1187950931&kat=0_05&katrodzic=0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.01.2008 10:24

(+) za patriotyzm regionalny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Cała Polska w cieniu Śląska", czyli znowu pierwsi. Ferie dla dzieciaków też mamy pierwsi, a nie tam jakaś Warszawa!

Z racji dobrego tekstu, jak i bliskości miast (acz za Rybnikiem nie przepadam), rzecz jasna plus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.