Facebook Google+ Twitter

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" protestuje przeciwko szykanowaniu pracowników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 17:06

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" protestuje przeciwko szykanowaniu związków zawodowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Konflikt trwa już 2,5 roku, a rozpoczął się za czasów poprzedniego wojewody Tomasza Pietrzykowskiego.

Związkowcy zarzucili wojewodzie łamanie ustawy o związkach zawodowych, m. in. poprzez nie konsultowanie ze związkami sposobu wydawania środków z funduszu socjalnego. Miało również dojść do spotkania z pracownikami, na którym odczytywano anonimy oczerniające związkowców. Do ministerstwa miał zostać wysłany list, w którym część pracowników odcięła się od postawy prezentowanej przez związki.

Do prokuratury natomiast trafiło zawiadomienie o popełnionych przez związkowców przestępstwach. Śledztwa zostały jednak umorzone. Zmiana na stanowisku wojewody nie dała jednak nic związkowcom, bo relacjami z nimi nadal zajmuje się ten sam dyrektor generalny urzędu Łukasz Falgier.

Związkowcy za jedną z form ich szykanowania uznają przeniesienie przewodniczącego komisji Zbigniewa Bartonia z Katowic do Tychów, co miało mu uniemożliwić kontakt z pracownikami i paraliżować tym samym prace związku. Zdaniem Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności" takie działania są antyzwiązkowe i bezwzględnie noszą znamiona szykanowania pracownika.

Prezydium Zarządu Regionu, tuż przed świętami, przyjęło w tej sprawie stanowisko. Zaapelowało w nim do wojewody o zaprzestanie szykanowania "Solidarności" i innych związków w urzędzie. - Tolerowanie zachowań dyrektora generalnego jest zaprzeczeniem dobrych praktyk i jest niedopuszczalne - głosi treść stanowiska.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.