Slavia Praga hokejowym mistrzem Czech!

Zespół ze stolicy Czech, zdobył wczorajszego wieczoru mistrzostwo swojego kraju, po wygranej w decydującym, siódmym pojedynku, z drużyną z Karlovych Varów - 4:2.

Na decydujący pojedynek finałowy, zostały wyprzedane wszystkie bilety, a na trybunach zasiadło ponad 17 000 widzów! Doping tak ogromnej publiczności, miał bezpośredni wpływ na grę gospodarzy, którzy już w pierwszych 10 minutach spotkania, zdobyli dwie pierwsze bramki.

W bramce gości świetnie radził sobie młodziutki bramkarz Lukas Mensator, to dzięki niemu w pierwszej połowie przewaga gospodarzy już nie wzrosła.

W drugiej tercji nie padło wiele bramek. Dopiero w 38 minucie, piękne wyłożenie "gumy" przez zawodnika Slavii - Klepisa i podanie na bramkę zmienia Cervenka. Jest 3:0.

W ostatniej odsłonie czerwono-biali, głównie grali z kontry i mimo że stracili dwie bramki w tej części, to udało im się tez zdobyć czwartego gola, co w rezultacie dało im tytuł mistrza Czech.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

7. min - Klepiš - 1:0
9. min - Bednář (Tomica) - 2:0
38. min - Červenka (Klepiš) - 3:0
58. min - Vašíček (Sup) - 4:0
58. min - V. Polák (Němec) - 4:1
60. min - Jiří Hanzlík (Kumstát) - 4:2

Składy:

HC Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Kolařík - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička junior, Sup - Beránek, Rataj, M. Čermák. Trenerzy: V. Růžička senior i Kalous.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Hluchý - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenerzy: Venera, Baďouček i Kněžický.