150992 miejsce

Slavia Praga piłkarskim mistrzem Czech

Slavia Praga, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzostwo Czech.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/06/Logo_slavia.png / Fot. wikipediaW poniedziałkowym meczu "czerwono-biali" zwyciężyli podczas wyjazdowego spotkania z innym klubem z Pragi - Victorią Zizkov. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Slavia prowadziła 3:0. Gospodarze w drugiej połowie zdołali zdobyć jedną bramkę i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:1.
Po 28. kolejkach Slavia wyprzedza ośmioma punktami Spartę Pragę i dziesięcioma Slovan Liberec.
Dla Slavi jest to trzecie mistrzostwo kraju po rozpadzie Czechosłowacji.
Victoria Zizkov - Slavia Praga 1:3 (0:3)