Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24361 miejsce

Slavika - nowa gra na polskim rynku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-03 22:16

W sierpniu ruszyła sprzedaż nowej gry karcianej Slavika... Nie byłoby w tym zapewne nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to produkt w pełni rodzimy i odnoszący się do naszych słowiańskich korzeni. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją tego produktu...

Ilustracja na opakowaniu gry. / Fot. mat. wyd. REBELNad słowiańską ziemią zaczął kłaść się mroczny cień. Potężny amulet Slaviki, chroniący do tej pory mieszkańców, od śmierci Księcia leżał pozbawiony mocy. Jedyne dziecko władcy, córka, była jeszcze zbyt młoda by związać się z amuletem i przejąć rodowe brzemię. Do dnia rytuału pozostało jeszcze kilka miesięcy - dopóki córka księcia nie wypełni amuletu swą życiodajną siłą, rody same muszą ochronić mieszkańców przed złem wypełzającym z mokradeł i pieczar. Wojownicy wyruszyli by bronić zagrożone osady, by ukoić duchy przodków, by dowieść iż to właśnie ich ród jest godzien zaszczytu wydania jednego ze swych synów za młodą księżniczkę, która wkrótce zwiąże się z amuletem i będzie dysponowała ogromną mocą Slaviki.
...Tak wygląda fabularne wprowadzenie do nowo wydanej gry Slavika firmy Rebel, zaprojektowanej przez Marcina Wełnickiego i zilustrowanej przez Jarosława Noconia.

Zawartość pudełka / Fot. Ratomir WilkowskiPrzesyłka, która do nas dotarła w ciągu zaledwie kilku dni, zwróciła uwagę szczególnie solidnym jej zabezpieczeniem przed uszkodzeniami. Po przedarciu się przez papier pakowy i wielokrotne warstwy bąbelkowej folii oczom naszym ukazało się stosunkowo niewielkie, wykonane ze sztywnej tektury, kolorowe pudełko. Ilustracja na górnej pokrywce przyciąga wzrok na dłużej i tylko pogłębia ciekawość oraz chęć zajrzenia do środka... Wewnątrz odkrywamy dwie instrukcje (polsko~ i anglo~ języczną), kilka arkuszy tekturowych wytłoczek, z których należy wypchnąć plansze punktów oraz kilkanaście żetonów do ich oznaczania, oraz najważniejsze - zafoliowane karty. Instrukcja nie jest ani specjalnie skomplikowana ani zbyt obszerna i już w trakcie jej pierwszego czytania, dokonać można wstępnej segregacji kart. Do dyspozycji otrzymujemy 30 kart bohaterów - po sześciu przedstawicieli każdego z pięciu rodów, 54 karty potworów, 6 dwustronnych kart krain, 15 kart skarbów mogących zostać odkrytych w tychże krainach, 5 kart faz księżyca oraz 10 kart pomocy (pięć dla każdego dedykowanego języka, po jednej dla każdego gracza)...

W trakcie gry. / Fot. Ratomir WilkowskiGra dedykowana jest dla osób mających minimum 10 lat i rzeczywiście mój syn, będący dokładnie w tym wieku nie miał najmniejszego problemu z opanowaniem reguł rozgrywki. Co istotne, jest to jeden z tych niewielu produktów, w które grać mogą wspólnie zarówno dzieci jak i ich rodzice, i niezależnie od wieku bawić się przy tym równie dobrze. Mechanika gry jest prosta, ale nie prostacka. Wymaga opanowania podstawowych zasad działań matematycznych, zapamiętania kilku symboli oznaczających zdolności bohaterów jak i potworów, trochę strategicznej logiki oraz momentami większego niż zwykle skupienia uwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pitol
  • Pitol
  • 27.09.2012 15:54

filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oCJjHqYOHHg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.