Facebook Google+ Twitter

Sławna rzymska fontanna "di Trevi" okradziona

Wczoraj wieczorem legendarna rzymska fontanna "di Trevi" została ograbiona z monet. Złodzieje zostali zauważeni przez policjantów i aresztowani.

Fontana di Trevi / Fot. Ludmiła Pilecka/Wikimedia/CCŁupem złodziei mógł paść nawet pieniążek wrzucony do fontanny "na szczęście". Jak podaje włoska witryna Ansa, w sobotę w godzinach wieczornych ograbiona została najbardziej znana barokowa fontanna Rzymu, "di Trevi".

Zwyczajowo monety wrzucane przez turystów do fontanny, które mają zapewnić im "powrót do Rzymu", wyławiane są regularnie przez władze miasta. Pieniądze przeznaczane są na utrzymanie miejskich zabytków i pomoc najbiedniejszym. Tym razem wygląda na to, że "biedni" sami się "obsłużyli".

Policjanci patrolujący miasto zauważyli dwie osoby w wieku 39 i 40 lat, które
przeliczały monety różnego pochodzenia w okolicy sławnej fontanny. Jak się później okazało, były to osoby narodowości rumuńskiej. Złodzieje wyłowili monety z wody przy pomocy teleskopowej wędki z magnesem. Pomysłowi rabusie zostali aresztowani.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

brk
  • brk
  • 23.04.2012 15:20

Ktoś je pozbierać powinien. Gdyby tak leżały od tych , drobiazg 60 lat, to by przecież kipiały z brzegów. Te piniążki, rzecz jasna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wasiluk-nie rozumiem z czym Pan ma problem.W Polsce również zamieszkują obcokrajowcy,a nie nie wszyscy są narodowości polskiej-prawda? Więc skoro pisze narodowoiść rumuńska tzn,że Rumuni. Ale skoro Pana nurtuje zachęcam do zerknięcia do wikipedii:"Rumunię zamieszkuje 21.413.815 ludzi, z czego około 55% w miastach. W wyniku burzliwej historii struktura narodowościowa kraju jest bardzo zróżnicowana. Zgodnie ze spisem powszechnym z roku 2002 Rumuni stanowią ok. 90% wszystkich mieszkańców kraju"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Wasiluk
  • Grzegorz Wasiluk
  • 23.04.2012 11:37

Co to znaczy "narodowości rumuńskiej"? Rumunię zamieszkuje kilka narodowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 22.04.2012 16:34

To prawda , ja też byłe świadkiem . To żadna sensację , łowią pieniążki codziennie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

HiHi - nie pierwszy raz. Sama byłam świadkiem, jak karabinierzy wyprowadzali z fontanny osobnika, który w biały dzień zbierał monety na dnie basenu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.