Facebook Google+ Twitter

Sławna skrzypaczka Alena Baeva poprowadzi warsztaty muzyczne!

9 grudnia 2013 roku Alena Baeva - zwyciężczyni prestiżowego XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, poprowadzi warsztaty mistrzowskie dla najlepszych uczestników Akademii Sinfonia Varsovia

Warsztaty odbędą się w godzinach 14:30 – 18:00 w Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Skrzypaczka Alena Baeva to jedna z najjaśniej świecących gwiazd młodego pokolenia. Na skrzypcach zaczęła grać już w wieku 5 lat. W 1995 r. przeniosła się wraz z rodziną z Kazachstanu do Moskwy, gdzie kontynuowała naukę w Szkole Muzycznej przy Państwowym Konserwatorium im. Czajkowskiego. Od 1993 r. Baeva otrzymała wyróżnienia w wielu zarówno krajowych jak i zagranicznych konkursach muzycznych, w tym m.in. pierwszą nagrodę za najlepsze wykonanie utworów Bacha i Bartoka na II Międzynarodowym Konkursie im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. W 2001 r. wygrała XII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, otrzymując złoty medal i 9 nagród specjalnych, między innymi za najlepsze wykonanie utworu współczesnego. W 2004 r. artystka wygrała II Międzynarodowy Konkurs im. Paganiniego w Moskwie. Jej wyjątkowy talent został uhonorowany przyznaniem nagrody specjalnej – Baeva dostała z Rosyjskiej Państwowej Kolekcji na roczne użytkowanie skrzypce Stradivariusa, należące w przeszłości do Henryka Wieniawskiego.

W poniedziałek 9 grudnia br. Alena Baeva poprowadzi warsztaty muzyczne dla wyróżniających się uczestników Akademii Sinfonia Varsovia. Akademia Sinfonia Varsovia to projekt edukacyjny, mający na celu przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego. Tegoroczna edycja Akademii przeznaczona jest dla skrzypków, oboistów i waltornistów ― polskich studentów i absolwentów uczelni muzycznych. Przesłuchania do projektu odbyły się w maju i wyłoniły 4 oboistów, 4 waltornistów i 8 skrzypków. W warsztatach z Aleną Baevą weźmie udział czwórka najlepszych skrzypków: Stanisław Podemski, Joanna Szymczewska, Malwina Kotz i Szymon Naściszewski, którzy zostali wybrani przez prowadzących klasę skrzypiec Akademii Sinfonia Varsovia. Warsztaty są otwarte dla publiczności, ale liczba miejsc jest ograniczona.Dzień później, 10 grudnia, Alena Baeva wystąpi obok Yuri Bashmeta, Borisa Berezovsky’ego oraz Andrzeja Bauera podczas charytatywnego koncertu z okazji XX-lecia EuRoPol GAZ w Teatrze Polskim. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Grzegorza Nowaka. Sponsorami koncertu są firmy Gazprom i EuRoPol GAZ - mecenasi kultury rosyjskiej w Polsce.

Więcej informacji o koncercie na: https://www.facebook.com/BashmetBaevaBerezovskyBauer?fref=tsWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.