Facebook Google+ Twitter

Sławno. Czternaście dni bez ciepłej wody

Od 16 sierpnia od godz. 6 do 30 sierpnia do godz. 22, mieszkańcy miasta będą pozbawieni ciepłej wody. Przyczyną są prace modernizacyjne i remontowo-konserwacyjne w sieci cieplnej.

kran / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Faucet.JPGMija osiem lat od ostatniej modernizacji sieci cieplnej w Sławnie. Z punktu widzenia technologicznego po takim czasie części stają się zużyte i bardziej podatne na uszkodzenia. Urządzenia muszą działać sprawnie, dlatego aby nie doszło do poważnej awarii remont musi zostać przeprowadzony jeszcze przed zimą.

Dlaczego tak długo?

- Zapowiedziane czternaście dni wynika z umów, ale jest to maksymalny termin. Potrzebujemy dwa dni na spuszczenie wody i dwa dni na napełnienie - tłumaczy Robert Jankowski, prezes MPEC Sławno.

Długa przerwa w dostawie ciepłej wody będzie dużym utrudnieniem dla mieszkańców miasta. Tym bardziej, że może trwać aż dwa tygodnie. Miejscowi będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak zapewnia Jankowski: czternaście dni wynika z tego, że chcemy mieć zapas czasowy, nie wykluczamy, że prace mogą być zakończone wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.