Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowak - "czarny koń" Platformy Obywatelskiej

To temu człowiekowi Donald Tusk powierzył stworzenie medialnego wizerunku PO w nadchodzących wyborach. Kim właściwie jest Sławomir Nowak?

Nie wiem, czy wszyscy pamiętają, jak bardzo popularną postacią przed ostatnimi wyborami był Kazimierz Marcinkiewicz. Właściwie ciężko powiedzieć, że przeciętny obywatel, średnio zainteresowany polityką, mógłby powiedzieć cokolwiek o człowieku, który stał sie premierem RP. Podobnie teraz, postać Sławomira Nowaka jest zupełnie obca dla wielu osób. Jednak uważam, ze to właśnie ten człowiek, może mieć dużo do powiedzenia w polityce w najbliższych latach, jeżeli wybory zakończą sie sukcesem PO.

Przegladając stronę internetową kandydata Platformy, ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że to profesjonalista. Zdjęcia prywatne, artykuły z gazet, zainteresowania - to wszystko, co poseł nam udostępnia. Poznajemy go jako młodego człowieka z sukcesami. Jak sam pisze, ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzanie na Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Jeszcze podczas studiów rozpoczął przygodę z reklamą we własnej firmie reklamowej, po czym został prezesem zarządu agencji reklamowej, a w 2002 roku wiceprezesem do spraw techniki i reklamy Radia Gdańsk S.A.

Jako polityk kierował stowarzyszeniem "Młodzi Demokraci", które było jednym z dwóch zorganizowanych środowisk, które od początku budowały PO. Jest posłem drugiej kadencji Sejmu. Jak sam pisze, połączył się z polityką w sposób dość niespodziewany, gdy objął mandat poselski po deputowanym do Parlamentu Europejskiego - Januszu Lewandowskim. Od czasu szkoły średniej "uczył się" polityki, m. in. poprzez pomoc przy wyborach Lechowi Wałęsie, Kongresowi Liberalno Demokratycznemu. Byl członkiem Unii Wolności i przez dwie kadencje szefem młodzieżówki tej partii.

Slawomir Nowak poświecił na stronie internetowej sporo miejsca swojej rodzinie. "Jestem szczęśliwym mężem Moniki i ojcem cudnej Natalki. W związku z moja częstą nieobecnością w domu, obie panie wprowadziły w nim dyktaturę kobiet :-), ale zupełnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie poczucie ciepła i troski, które znajduje w domu daje mi siłę na działalność w polityce" - tak poseł rozpoczął swój wpis dotyczący rodziny.

Ostatnio głośno było o kłopotliwych gadżetach posła Nowaka. Czy odbiło się to czkawką temu politykowi? Biorąc pod uwagę, że był on odpowiedzialny za wizerunek Platformy w mediach i patrząc na wszelkie rankingi, wszyscy chyba są zgodni, że incydent nie zaszkodził.

W Radiu RMF FM, będąc 2 tygodnie temu gościem "Kontrwywiadu", twardo wierzył w zwycieśtwo Platformy, mimo że ta pzregrywała w sondażach. "Końcówka kampanii będzie dla Platformy. My zaczęliśmy nadawać ton tej kampanii, my chcemy debatować z naszymi przeciwnikami, a to oni się chowają po kątach, my chcemy też stanąć w debacie z ojcem Rydzykiem w Radiu Maryja, co jest wydarzeniem bezprecedensowym, bo my chcemy przekonywać naszych wyborców, a nie polityków." - tak starał się przekonać radiosłuchaczy szef sztabu wyborczego PO.

Sławomir Nowak jest numerem 1 PO na liście w Gdańsku. Czy ten młody polityk będzie w stanie pokonać tercet Płażyński - Kurski - Cymański? Nawet, jeżeli mu się to nie uda, to i tak jest już zwyciezcą tej kampanii..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.