Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowak o debacie i prawyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 09:53

Sławomir Nowak z Platformy Obywatelskiej przedstawił założenia debaty prawyborczej Platformy. Nowak wspólnie z posłanką Joanną Muchą ma poprowadzić to niedzielne spotkanie.

Polityk PO powiedział, że debata potrwa 45 do 50 minut. Będzie podzielona na 3 bloki temetyczne - uprawnienia prezydenta, obecna sytuacja polityczna i stosunek kandydatów do najważniejsznych problemów politycznych i społecznych. Każdy blok obejmie 3 pytania, które będą takie same dla obu kandydatów. Każdy z uczestników będzie miał prawo do repliki, a debatę zakończy podsumowanie.

Sławomir Nowak przyznał, że dla obu uczestników prawyborów - Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego - może być trudne uznanie porażki. Powiedział jednak, że obaj są na tyle silnymi osobowościami i doświadczonymi politykami, aby zaakceptować wynik prawyborów. Nowak zadeklarował, że Platforma pomoże zwycięzcy wygrać wybory prezydenckie, a pokonanemu zaakceptować wybór członków partii.

Poseł PO nie zgodził się z opiniami, że prawybory w Platformie odwracają uwagę od problemów kraju. Podkreślił, że jego partia przywiązuje dużą wagę do najważniejszych obecnie spraw.

Nowak nie wykluczył, że wybory prezydenckie rozstrzygną się w pierwszej turze. Wyraził przy tym przekonanie, że głównym rywalem kandydata Platformy będzie kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.