Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowak stanął przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia

Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych Sławomir Nowak nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, choć zainteresowanie mediów sprawą jest bardzo duże. Twierdzi, że nieświadomie zataił fakt posiadania luksusowego zegarka.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykChoć dziennikarze tłumnie zjawili się pod budynkiem sądu, Nowak nie chciał komentować sprawy. Były minister sportu składając dziś wyjaśnienia przed sądem przyznał, że zataił w oświadczeniu majątkowym posiadanie bardzo drogiego zegarka, lecz zrobił to w sposób nieświadomy- podaje tvn24.pl. Poseł twierdzi, że wypełniał dotąd swoje oświadczenia w sposób rutynowy, bo nie zmieniał się jego stan majątkowy. Przypomniał przy tym, że dotąd jego oświadczenia nie były kwestionowane, a to pierwszy błąd, który popełnił.

Śledztwo wszczęto w maju 2013 roku w wyniku zawiadomienia jednego z posłów opozycji, który powoływał się na doniesienia "Wprost". Nowak zapowiedział proces przeciwko tygodnikowi. Pisano w nim o jego powiązaniach ze środowiskiem biznesmenów, którzy zarabiają na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO. W listopadzie 2013 r. złożył dymisję ze stanowiska ministra transportu. Sam zrzekł się również immunitetu, kiedy został do Sejmu wpłynął wniosek o odebranie go posłowi.

Akt oskarżenia został wniesiony w lutym br. Dotyczył pięciu oświadczeń majątkowych złożonych przez Nowaka od listopada 2011 do marca 2013 r., w których poseł nie wykazał zegarka o wartości ponad 17 tys. złotych. W oświadczeniach majątkowych należy wpisywać przedmioty warte co najmniej 10 tys. złotych.

Nowak na swoją obronę mówi, że proces dotyczy jedynie zegarka. Wyjaśniał dziś, że był to urodzinowy prezent od żony i rodziców, którzy również będą dziś zeznawać na procesie. Wiele razy podkreślał, że jest niewinny.

Premier w styczniu br. powiedział, że uczciwość Nowaka nigdy nie była dla niego wątpliwa, a prokuratura postępuje "zbyt rygorystycznie" wobec byłego ministra transportu. Dodał, że Nowak postąpił bardzo honorowo, gdy kilka dni wcześniej sam zaproponował, by zawiesić go w prawach członka partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Konopka,ostatnio widziałem jak Premier Tusk siedział w bardzo wygodnym fotelu.Może aby pana zadowolić premier powinien stać.Zdecyduj się człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka,ostatnio widziałem jak Premier Tusk siedział w bardzo wygodnym fotelu.Może aby pana zadowolić premier powinien stać.Zdecyduj się człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowak, to pionek. Tusk powinien siedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.