Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowak stanął przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia

Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych Sławomir Nowak nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, choć zainteresowanie mediów sprawą jest bardzo duże. Twierdzi, że nieświadomie zataił fakt posiadania luksusowego zegarka.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykChoć dziennikarze tłumnie zjawili się pod budynkiem sądu, Nowak nie chciał komentować sprawy. Były minister sportu składając dziś wyjaśnienia przed sądem przyznał, że zataił w oświadczeniu majątkowym posiadanie bardzo drogiego zegarka, lecz zrobił to w sposób nieświadomy- podaje tvn24.pl. Poseł twierdzi, że wypełniał dotąd swoje oświadczenia w sposób rutynowy, bo nie zmieniał się jego stan majątkowy. Przypomniał przy tym, że dotąd jego oświadczenia nie były kwestionowane, a to pierwszy błąd, który popełnił.

Śledztwo wszczęto w maju 2013 roku w wyniku zawiadomienia jednego z posłów opozycji, który powoływał się na doniesienia "Wprost". Nowak zapowiedział proces przeciwko tygodnikowi. Pisano w nim o jego powiązaniach ze środowiskiem biznesmenów, którzy zarabiają na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO. W listopadzie 2013 r. złożył dymisję ze stanowiska ministra transportu. Sam zrzekł się również immunitetu, kiedy został do Sejmu wpłynął wniosek o odebranie go posłowi.

Akt oskarżenia został wniesiony w lutym br. Dotyczył pięciu oświadczeń majątkowych złożonych przez Nowaka od listopada 2011 do marca 2013 r., w których poseł nie wykazał zegarka o wartości ponad 17 tys. złotych. W oświadczeniach majątkowych należy wpisywać przedmioty warte co najmniej 10 tys. złotych.

Nowak na swoją obronę mówi, że proces dotyczy jedynie zegarka. Wyjaśniał dziś, że był to urodzinowy prezent od żony i rodziców, którzy również będą dziś zeznawać na procesie. Wiele razy podkreślał, że jest niewinny.

Premier w styczniu br. powiedział, że uczciwość Nowaka nigdy nie była dla niego wątpliwa, a prokuratura postępuje "zbyt rygorystycznie" wobec byłego ministra transportu. Dodał, że Nowak postąpił bardzo honorowo, gdy kilka dni wcześniej sam zaproponował, by zawiesić go w prawach członka partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Konopka,ostatnio widziałem jak Premier Tusk siedział w bardzo wygodnym fotelu.Może aby pana zadowolić premier powinien stać.Zdecyduj się człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka,ostatnio widziałem jak Premier Tusk siedział w bardzo wygodnym fotelu.Może aby pana zadowolić premier powinien stać.Zdecyduj się człowieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowak, to pionek. Tusk powinien siedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.