Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowak w Pekinie zachęcał Chińczyków do inwestowania w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 15:43

Do Chin udała się reprezentacja Polski, w skład której weszli szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak, wiceminister gospodarki Rafał Baniak oraz wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Rozmowy dotyczyły m.in. promocji Polski w Chinach.

Podczas rozmów w Szanghaju i Kantonie przedstawiciele polskich władz zachęcali chińskie firmy do inwestowania w naszym kraju. Polskie władze chcą, aby tamtejsze przedsiębiorstwa z branży budowlanej częściej stawały do przetargów na realizację projektów infrastrukturalnych nad Wisłą. Pół roku temu rozmowy na ten temat prowadził w Pekinie wicepremier Waldemar Pawlak. Mimo tego, żadnej firmie z Chin nie udało się do tej pory uzyskać kontraktu na budowę dużych obiektów w naszym kraju.

Wizyta ministra Nowaka jest kolejnym etapem starań polskiego rządu o rozwój relacji ekonomicznych z Chinami. Polscy dyplomaci podkreślają, że spotkania z przedstawicielami przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Sławomir Nowak przekazał, w imieniu Donalda Tuska chińskiemu premierowi Wen Jiabao, zaproszenie do rewizyty w Polsce. Przyjazd polskiej delegacji cieszył się zainteresowaniem chińskich mediów.

Sławomir Nowak spotkał się w Pekinie z wiceministrem spraw zagranicznych Chin. Sławomir Majman, który oprócz funkcji wiceprezesa PAIiI jest komisarzem polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju, podkreślił, że ze względu na kryzys gospodarczy rząd wyda mniej pieniędzy na promocję Polski w Chinach podczas przyszłorocznej wystawy.

W tym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Warszawą a Pekinem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.