Facebook Google+ Twitter

Sławomir Nowakowak straci immunitet? Prokuratura chce zbadać "aferę zegarkową"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała do Prokuratury Generalnej wniosek o uchylenie immunitetu ministra Sławomira Nowaka. Ma to związek z tzw. aferą zegarkową.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze prokuratura chce ministrowi transportu postawić zarzutu za złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Minister miał mieć świadomość faktu, że zegarek warty więcej niż 10 tys. złotych powinien zostać uwzględniony w oświadczeniu - podaje TVN24.

"Potwierdzam, że warszawska prokuratura skierowała wniosek ws. immunitetu ministra Sławomira Nowaka do prokuratora generalnego, celem przesłania go marszałek Sejmu" - powiedział prok. Dariusz Korneluk.

Ministrowi grozić może do 3 lat pozbawienia wolności. Według zeznań redaktora naczelnego "Super Expressu" Nowak miał prosić o nieujawnianie sprawy zegarka dopóki nie uzupełni oświadczenia majątkowego. Minister twierdził, że zapomniał tego zrobić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ciekawostka: http://www.liiil.pl/1384552502,Ksiadz-z-Opolszczyzny-wskazal-jak-zrobic-oszustwo-.htm

..."Proboszcz jednej z parafii z Opolszczyzny nie wykazał w deklaracji 2,5 mln zł, jaką to gotówkę pożyczył pewnemu biznesmenowi. Fiskus nałożył na niego podatek 1,88 mln zł. Księżulo nie zapłacił, pierwsza i druga instancja sądu administracyjnego podtrzymała decyzję fiskusa. Ksiądz nie podał źródła posiadania aż takiej gotówki, twierdząc, że pieniądze dostał jako dar podczas spowiedzi i obowiązuje go tajemnica konfesji."...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Delikt rycerski" - piękne określenie sytuacji, przywodzące na myśl kodeks Boziewicza tym bardziej, że aferę wywołują osoby nie mające "zdolności honorowej"; vide Palikot, który zapomniał o swoim samolocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Szwajcarii to się nazywa delikt rycerski. cena zegarka 4 tys fr to jest zwykła cena zegarka, Żadna ekstrawagancja. zegarki złote są do 180 tys fr a bywają i droższe.
Jak zauważyła Pani Jadwiga, koszty całej awantury są zdecydowanie większe niż sam zegarek, co oczywiście nie usprawiedliwia nierzetelności składania deklaracji podatkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma pan bladego pojęcia ile kosztuje złoty zegarek .

Komentarz został ukrytyrozwiń

I pani stała się kolekcjonerką złotych zegarków? Jednak , to prawda, że przykład idzie z góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja daję 17 tys i proszę przysłać mi złoty zegarek !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klasę, to on ma ze złotym zegarkiem za 17 tys złotych na ręku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowak zachował się z klasą . Podał się do dymisji !

Komentarz został ukrytyrozwiń

17 tys kosztował zegarek nieujawniony w oświadczeniu majątkowym . Opozycja ma używanie ....?
Nie tak dawno prokuratura wszczęła postępowanie ws przyjęcia darowizny przez prezesa na kwotę 400 tys zł . Rozeszło się po kościach . Genialna obrona i PR .
Nowak powinien sam się zrzec immunitetu i ułatwić pracę prokuraturze .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zegarek wart jest 17 tys. złotych nie wierzę, aby minister Tuska zapominał o takiej drobnostce. A, jeżeli to rzeczywiście dla Nowaka drobnostka, to ile musi wynosić cały majątek prominentnego polityka Platformy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.