Facebook Google+ Twitter

Sławomir Skrzypek: Trzeba się przygotować na czarne scenariusze kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 10:27

Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek powiedział, że Polska ma większe niż inne kraje szanse na przetrwanie kryzysu w dobrej kondycji. Nasza zależność od eksportu jest bowiem dwukrotnie mniejsza niż innych krajów Unii Europejskiej, natomiast dużą część wzrostu gospodarczego stanowi popyt wewnętrzny.

Aby przetrwać kryzys, potrzebna jest jednak zdaniem Skrzypka dobra współpraca banku centralnego z rządem i głównymi instytucjami finansowymi. Według prezesa NBP kurs złotego spada, gdyż Polska jest zaliczana do grupy tak zwanych rynków wschodzących. Sławomir Skrzypek powiedział, że nasz kraj nie powinien być traktowany jak inne państwa, zaliczane do rynków wschodzących, gdyż fundamenty naszej gospodarki są mocniejsze. Prezes NBP wyraził nadzieję, że gdy międzynarodowy kapitał zacznie szukać stabilnego miejsca do inwestowania, to wybierze właśnie Polskę, co poprawi jej sytuację.

Zapytany, czy polska gospodarka osiągnie w tym roku wzrost, prezes NBP odpowiedział, że zależy to przede wszystkim od rządu, który ma instrumenty wpływające na wzrost PKB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.02.2009 10:35

Artykuł jest raczej (ostrożnie) optymistyczny, a tytuł "Trzeba się przygotować na czarne scenariusze kryzysu". Poranne zamotanie? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.