Facebook Google+ Twitter

Slayer pomaluje świat krwią

"World Painted Blood" to tytuł nowego albumu Slayera, legendy thrash metalu. Premiera dziesiątego już krążka w wersji studyjnej zapowiedziana jest na 7 lipca. Ma to być jednocześnie ostatnia płyta formacji.

Slayer / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slayer,_The_Fields_of_Rock,_2007.jpgZa produkcję płyty odpowiedzialny będzie Greg Fidelman, który miksował ostatni album Metalliki "Death Magnetic". Nowy longplay ma zawierać 13 utworów. Ma się wśród nich znaleźć także kawałek "Psychopathy Red", który pojawił się również na ostatnim singlu kalifornijskiego kwartetu, wydanym 18 kwietnia.

Jaki będzie nowy album? Gitarzysta Kerry King stwierdził, że "Christ Illusion" [ostatnia płyta z 2006 roku] była porównywana do szybszych albumów w stylu "Reign In Blood" (1986). Mam wrażenie, że nowy materiał będzie porównywany z "Seasons In The Abyss" (1990), bo było na nim wszystkiego po trochu, jeśli chodzi o to, co gra Slayer.
Jestem pewien, że nowa płyta będzie tak dobra jak "Christ Illusion". - dodaje wokalista Tom Araya.

Obecnie muzycy Slayera przebywają na trasie koncertowej po Kanadzie w towarzystwie... Megadeth. Jest to pierwsze wspólne tournee obu zespołów od ponad 15 lat. Na trasie "Canadian Carnage" zagrają również Machine Head i Suicide Silence.

Jednocześnie bardzo prawdopodobne, że może być to ostatni album Slayera. Już w zeszłym roku wokalista i basista Tom Araya ujawnił, że po nagraniu płyty i pożegnalnej trasie koncertowej odkładają instrumenty w kąt. Powodem takiej decyzji miały być problemy głosowe frontmana.

Czy rzeczywiście po raz ostatni usłyszymy nowe utwory z rąk legendy thrash metalu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.