Facebook Google+ Twitter

Ślązacy chcą meczów na Stadionie Śląskim

Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego masowo podpisują się pod listem poparcia dla Stadionu Śląskiego. Liczba głosów rośnie szybciej niż w przypadku Wirtualnego Stadionu Telekomunikacji Polskiej.

Euro 2012 na Stadionie Śląskim w ChorzowieStadion Śląski - obecnie największa arena piłkarska w Polsce i miejsce, gdzie dotychczas rozgrywano najważniejsze mecze - został przed kilkoma miesiącami uznany przez Polski Związek Piłki Nożnej za stadion rezerwowy Mistrzostw Europy w 2012. Jak się niedawno okazało, "Śląski" wcale nie musi być na uboczu, bowiem ostatnie słowo w kwestii wyboru stadionów ma Europejska Federacja Piłkarska.

Wykorzystanie Stadionu Śląskiego podczas EURO 2012 jest bardzo prawdopodobne. Dlaczego? Powód jest prosty. "Śląski" leży w samym sercu ponad dwumilionowej konurbacji (zgrupowania miast o porównywalnej wielkości), w najlepiej skomunikowanym zakątku kraju i w pobliżu trzech międzynarodowych lotnisk (Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice, Ostrava-Mošnov). W dodatku, po wybudowaniu warszawskiego obiektu, Stadion Śląski będzie drugim pod względem pojemności stadionem w Polsce - czy najważniejsze mecze powinny być rozgrywane na mniejszych o 10 tysięcy miejsc obiektach?

Dwóch kibiców Reprezentacji Polski w piłce nożnej - Krzysztof Niedbała i Tomasz Sosiński - nie zgadza się z tym i nie czekając na samorządowców, zorganizowało akcję poparcia dla Stadionu Śląskiego. Wiadomość o zbieraniu głosów rozprzestrzeniła się wśród mieszkańców Śląska i Zagłębia z prędkością światła. Obecnie lista liczy sobie ok. 8500 podpisów, lecz wystarczy odświeżyć, by zobaczyć kilka nowych. Bardzo możliwe, że jeszcze dziś akcja zdobędzie ponad 15 tysięcy podpisów.

Czy uda się śląskim i zagłębiowskim kibicom zdobyć również poparcie komitetu UEFA? Czas pokaże. Warto przypomnieć w tej sytuacji, że podczas ostatnich mistrzostw Europejska Federacja Piłki Nożnej zgodziła się na prośbę Portugalii, by zwiększyć liczbę stadionów o dwa obiekty. Polsce i Ukrainie także może się to udać...

Strona internetowa akcji: http://www.euro2012naslaskim.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I to jest jedyna nadzieja - że wezmą się za to zwykli ludzie, kibice kopanej. Bo na samorządowców nie ma co liczyć! Najlepiej można to było zaobserwować po działaniach - a raczej ich braku - od momentu złożenia polsko-ukraińskiej oferty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.