Facebook Google+ Twitter

Ślązacy nie mogą poczytać o Wałęsie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 14:34

Na katowicki rynek wydawniczy nie trafił żaden z kilku tysięcy egzemplarzy książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Rozczarowanie i irytacja - takie emocje towarzyszyły czytelnikom w Katowicach, którzy od dawna czekali na głośną książkę wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Choć publikacja Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka ma dziś swoją ogólnopolską premierę, do katowickich księgarń nie trafił ani jeden egzemplarz. Według informacji katowickich księgarzy książka nie będzie dostępna dziś w mieście, z powodu zbyt niskiego nakładu. Jak dodają cały nakład trafi prawdopodobnie na rynki Krakowa i Warszawy.

Zainteresowani, od rana dopytujący o wydanie, przemierzali kolejne księgarnie w Katowicach - niestety bez powodzenia. Ślązacy mówią, że czują się zawiedzeni, gdyż ten region z reguły jest traktowany po macoszemu.
Wielokrotnie omawiana już w mediach książka ma udowodnić tezę, że w latach 70. Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Bolek". Publikacja jednak tylko w przypadku niewielu osób wpłynęła na dotychczasowy wizerunek Lecha Wałęsy.

Na razie nie wiadomo, czy książka pojawi się na półkach katowickich księgarń, czy będzie trzeba poczekać na dodruk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.